Wracają niedziele handlowe? To dobra wiadomość dla miłośników zakupów

i

Autor: Canva.com Wracają niedziele handlowe? To dobra wiadomość dla miłośników zakupów

Wracają niedziele handlowe? To dobra wiadomość dla miłośników zakupów

2020-10-06 18:04

Wracają niedziele handlowe? To dobra wiadomość dla miłośników zakupów? Zakaz handlu w niedzielę w 2020 roku obowiązuje niemal we wszystkie niedziele w roku. Od tej reguły jest tylko kilka wyjątków. Chociaż dopiero w tym roku zakaz jest tak restrykcyjny, to już mówi się o jego całkowitym zdjęciu. Powód? Chodzi o pandemię koronawirusa. Przeczytajcie więcej na ESKA.pl Warszawa

Wracają niedziele handlowe? To dobra wiadomość dla miłośników zakupów? Rosnąca liczba zachorowań na COVID może wymusić na rządzących zrezygnowanie z zakazu handlu w niedzielę. Obecnie rząd pochłonięty jest przygotowywaniem rekonstrukcji rządu, nowymi ustawami i walką z koronawirusem. Chociaż o powrocie niedziel handlowych nie ma mowy, to w internecie sprawa ta wciąż jest poruszana. Sobotnie kolejki w sklepach wielu z nas dają się we znaki. Na w artykule opublikowanym na stronie Strefa Biznesu czytamy:

Według ogólnopolskiego badania, wykonanego przez UCE RESEARCH na zlecenie Hiper-Com Poland i Grupy BLIX, 53,5 proc. Polaków jest za powrotem niedziel handlowych. 33,7% jest odmiennego zdania. Natomiast 12,8 proc. ankietowanych ma neutralny stosunek do tego lub nie potrafi się określić. Biorąc pod uwagę poszczególne grupy wiekowe, 55 proc. osób w wieku 18-25 lat popiera ww. rozwiązanie. 14 proc. jest temu przeciwnych. Dla 29 proc. respondentów nie jest to istotną kwestią, a 2% nie ma zdania na ten temat.

Przywrócenie niedziel handlowych mogłoby pomóc nie tylko w walce z koronawirusem. Powrót handlu w niedzielę to również dodatkowe miejsca pracy dla tysięcy pracowników.

Niedziele handlowe 2020. Kiedy zrobimy zakupy? KALENDARZ

Niedziele handlowe 2020prezentują się następująco:

  • 5 kwietnia 2020,
  • 26 kwietnia 2020,
  • 28 czerwca 2020,
  • 30 sierpnia 2020,
  • 13 grudnia 2020,
  • 20 grudnia 2020.

Warto pamiętać, że te dni wybrane zostały w związku ze wzmożonym ruchem w sklepach w okresie przedświątecznym.

Niedziele handlowe w grudniu - zakupy w każdą niedzielę? To możliwe!

Boże Narodzenie 2020 oraz Sylwester to czas, gdy w sklepach pojawia się wielu klientów. W związku z falą koronawirusa może to być prawdziwie niebezpieczne. Nie możemy jednak zrezygnować z zakupu prezentów lub wyjściowych kreacji. Rząd wyszedłby naprzeciw oczekiwaniu konsumentów, jeśli wszystkie niedziele w grudniu byłyby tymi handlowymi. Zniesienie zakazu handlu w niedzielę w grudniu z pewnością poprawiłoby poziom bezpieczeństwa.

ESKA XD #004
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE