Szlachetna Paczka

i

Autor: szlachetnapaczka.pl Szlachetna Paczka

Wolontariat Szlachetnej Paczki. To ostatnie dni na zapisanie się do pomocy

2022-10-13 12:56

Szlachetna Paczka 2022 to kolejna edycja akcji, która łączy Polki i Polaków w pomocy najbardziej potrzebującym. Realizacja przedsięwzięcia wymaga pracy wielu wolontariuszy. Wciąż jeszcze można się zapisać. Sprawdźcie, gdzie i jak to zrobić.

Czym zajmują się wolontariusze Szlachetnej Paczki?

Szlachetna Paczka 2022 czeka na wolontariuszy i wolontariuszki! Organizatorzy tegorocznej edycji potrzebują osób, które pomogą przy realizacji całego przedsięwzięcia. Wyzwanie - jak za każdym razem - jest duże! To właśnie na wolontariacie spoczywa główny ciężar sprawnego przeprowadzenia akcji. Do ich zadań należy spotykanie się z potrzebującymi pomocy rodzinami z najbliższej okolicy, współpraca z darczyńcami, koordynacja dostarczania paczek, budowanie sieci kontaktów i wsparcie rodzin. Szlachetna Paczka potrzebuje około 11 tys. wolontariuszy i wolontariuszek w całej Polsce. Zapisy trwają tylko do 16 października. Sprawdźcie, gdzie i jak dołączyć do zespołu Szlachetnej Paczki.

Jak zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki?

Rekrutacja na wolontariat Szlachetnej Paczki zaczyna się od zgłoszenia i udzielenia zgody na kontakt. W formularzu informujemy, czy współpracowaliśmy już ze Szlachetną Paczką, zaznaczamy województwo i rejon działania (np. dzielnicę miasta), uzupełniamy dane kontaktowe, przedstawiamy się w zakładce "o mnie" i potwierdzamy cały proces. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.

W ciągu 3 dni od wysłania zgłoszenia kontaktuje się z nami lider wybranego rejonu rejonu, który przekazuje informacje o dalszych przygotowaniach. Są nimi: spotkanie online, warsztat wdrożeniowy i e-learning. Dowiadujemy się dzięki temu, jak być skutecznym Wolontariuszem w Paczce. Jest to też moment, w którym podejmujemy ostateczną decyzję dołączenia do wolontariatu. Należy bowiem pamiętać, że jest to ciężka praca, której trzeba poświęcić wiele czasu i energii. Cały proces kończy podpisanie umowy o wolontariacie.

Warunkiem przystąpienia do wolontariatu Szlachetnej Paczki jest ukończone 16 lat. Osoby poniżej 18 roku życia, po przedstawieniu pisemnej zgody opiekuna/rodzica, towarzyszą innym wolontariuszkom i wolontariuszom w spotkaniach z rodzinami i pomagają liderom w budowaniu rejonu.

Jakie korzyści płyną z wolontariatu w Szlachetnej Paczce?

Jak czytamy na stronie organizatorów: "W Szlachetnej Paczce Wolontariusze rozwijają różne kompetencje. Uczą się organizacji czasu, pracy w zespole, zarządzania ludźmi, pracy projektowej. Wolontariusze nabywają również umiejętności interpersonalne i komunikacyjne".  

Osoby zaangażowane w wolontariat mogą liczyć na ofertę szkoleń z zakresu zarządzania, komunikacji i innych dziedzin. Wolontariat Szlachetnej Paczki jest ponadto okazją zdobycia doświadczenia, które przyda się również w życiu zawodowym. Dla wielu wolontariuszy to pierwsze doświadczenie wpisywane do CV.

The Voice of Poland 13 - ostra wymiana zdań między Justyną Steczkowską a Markiem Piekarczykiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE