Wiosna w Warszawie. Cudowne pole krokusów w warszawskim parku

2023-03-20 11:45

Ten widok zachwyca. W jednym z warszawskich parków znajdziecie całą polanę pięknych krokusów. Zobaczcie niesamowite zdjęcia i sprawdźcie, gdzie w Warszawie wiosna rozłożyła swój wiosenny dywan z kwiatów.

Zachwycające pole krokusów w Warszawie

W tym roku 20 marca obchodzimy pierwszy dzień wiosny astronomicznej, a już 21 marca rozpoczyna się wiosna kalendarzowa. Pierwsze oznaki wiosny widać już w całej Warszawie. Na trawnikach zrobiło się zielono i w niektórych miejscach przebijają się pierwsze wiosenne kwiaty. Delikatne przebiśniegi i krokusy zwiastują nadejście cieplejszych dni.

Pierwsze oznaki wiosny cieszą oko spacerowiczów w warszawskich parkach, ale widok pola krokusów, który można zastać w Parku Ujazdowskim, to coś, co koniecznie trzeba zobaczyć. Niedaleko ambasady Francji znaleźć można przepiękny „kwiatowy dywan”. W parku zakwitły olbrzymie ilości krokusów! Piękne filetowe i białe kwiaty zachwycają spacerowiczów. Zobaczcie zdjęcia zamieszczone przez Zarząd Zieleni, wiosną jest pięknie w Warszawie.

Krokus to gatunek bulwiastej byliny należącej do rodziny kosaćcowatych. Występują one w południowej i środkowej Europie, w krajach basenu Morza Śródziemnego oraz w Zachodniej Azji sięgając na wschodzie po zachodnie Chiny. Do flory Polski należy jeden gatunek rodzimy, opisywany tu zwykle jako szafran spiski lub krokus spiski, ale w bazach taksonomicznych traktowany jako podgatunek spiski szafranu Heuffela. Poza tym w Polsce rośnie jako gatunek dziczejący i już zadomowiony szafran wiosenny.

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?
Jak przygotować rower do sezonu wiosennego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE