Wielkie zmiany w Schronisku na Paluchu. Roboty ruszyły, mają pomóc starszym psom

2022-10-17 11:41

W Schronisku na Paluchu ruszyły prace związane z budową nowego budynku dla starszych psów. Roboty powinny zakończyć się w maju 2023 roku. Pracownicy robią wszystko, aby ochronić podopiecznych przez remontowym hałasem i pyłem.

Schronisko na Paluchu z nowym pawilonem

- Nowy, piętrowy budynek geriatrii będzie przygotowany na przyjęcie ponad 70 bezdomnych psów i zostanie skomunikowany łącznikiem z istniejącym w schronisku szpitalem dla psów. W obiekcie swoje miejsce znajdą przede wszystkim starsze zwierzęta, na które czekać będą przestronne sale umożliwiające swobodne przemieszczanie się i wyjście na wybieg zewnętrzny. W oddzielnych pomieszczeniach zamieszkają suki ze szczeniętami i psy z problemami behawioralnymi. W budynku pojawią się także gabinety weterynaryjne, sale rehabilitacyjne, sala zabiegowa oraz sale do pielęgnacji i kąpieli - przekazali przedstawiciele stołecznego Ratusza.

Jak dodali, zwierzęta będą miały również miejsce na zewnętrzne aktywności. Specjalne, trawiaste wybiegi będą wyposażone w leżanki oraz wyjątkowe urządzenia do treningu oraz zabawy dla zwierząt. W cieplejsze dni psy będą mogły liczyć na chwile ochłody pod drzewami i osłonami, a także korzystać z basenów.

Czytaj również: Ruszają prace drogowe w aż trzech dzielnicach. Będą utrudnienia

Paluch chce ochronić zwierzęta przed budowlanym hałasem

Roboty zostały rozplanowane tak, aby nie stanowiły stresogennego czynnika dla podopiecznych Palucha. - Psy, które znajdowały się na obszarze realizacji inwestycji, zostały przeniesione w inne części placówki, a wokół terenu powstaje szczelne ogrodzenie z płyt. Główne elementy rozbieranego, starego budynku geriatrii mają być rozkręcane. Wykonana z betonowych płyt podłoga zamiast rozkuwania będzie demontowana poprzez podnoszenie przy użyciu koparek - poinformowano.

Montaż nowego budynku z modułów potrwa ok. 4 miesięcy. Jego skręcanie nie będzie bardzo głośne, a reszta prac zostanie przeprowadzona już wewnątrz. Koszt całej inwestycji, to jest zaprojektowanie i powstanie budynku geriatrii oraz zaprojektowanie budynku administracji, to łącznie 4,9 mln zł.

Wielkie inwestycje dla bezdomnych zwierzaków. Rozbudują Palucha, zbudują „Krainę Kotów”
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE