Wielkie zmiany przy Konwiktorskiej 6! Polonia Warszawa doczeka się nowego stadionu

2021-06-25 19:17
Wielkie zmiany przy Konwiktorskiej 6! Polonia Warszawa doczeka się nowego stadionu
Autor: Konrad Traczyk Wielkie zmiany przy Konwiktorskiej 6! Polonia Warszawa doczeka się nowego stadionu

Dobra wiadomość dla kibiców Polonii Warszawa! Po wielu latach oczekiwań dojdzie do modernizacji stadionu przy Konwiktorskiej 6. Rozmowy w tej sprawie weszły na zaawansowany poziom. Na modernizację miasto przeznaczy ponad 100 milionów złotych. Na nowym stadionie będzie mogło zasiąść ponad 15 tysięcy kibiców.

Nowy stadion Polonii Warszawa

Na tę wiadomość kibice Polonii Warszawa czekali od lat! Rozpoczyna się modernizacja stadionu i ośrodka sportowego przy Konwiktorskiej 6. Jak mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska - droga do modernizacji nie była łatwa, i przed wiele lat nie była możliwa, bo klub był zadłużony.

ESKA XD #025 - EKIPA, IGRZYSKA TOKIO, SPRZEDAWCY SAMOCHODÓW

- I w marcu 2020 roku, pan prezes Grégoire Nitot został właścicielem klubu. Jeszcze w tym samym miesiącu, w marcu ubiegłego roku odbyliśmy pierwsze spotkanie - mówi Renata Kaznowska.

Co w nowym kompleksie Polonii Warszawa?

Polonii udało się spłacić zadłużenie i przygotować plan naprawczy, co pozwoliło zacząć prace przygotowawcze do modernizacji.

- Naszym celem jest wybudowanie stadionu dla 15,5 tys. kibiców. Oprócz tego chcemy stworzyć dwa budynki kubaturowe - w jednym budynku powstać ma hala sportowa z myślą o MKS Polonia Warszawa. W drugiej części ma powstać budynek wsparcia sportu - tłumaczy Renata Kaznowska.

Rozpoczęcie prac zaplanowane jest na jesień 2023 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE