Wesela w Polsce: nowe, restrykcyjne obostrzenia. Pary młode znowu w tarapatach?

2020-09-04 11:39 a.d.
Wesela w Polsce: nowe, restrykcyjne obostrzenia. Pary młode znowu w tarapatach?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe - para młoda. Ilustracja do artykułu

Będzie propozycja wprowadzenia obostrzeń weselnych. Chodzi o zmniejszenie limitu gości do 50ciu, takie są rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego. Na rządowym zespole zarządzania kryzysowego będzie o tym mowa - przyznaje wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska. A to jeszcze nie wszystko! Więcej przeczytacie na ESKA.pl Warszawa

Wesela w Polsce: nowe, restrykcyjne obostrzenia. Pary młode znowu w tarapatach? W ciągu ostatniego miesiąca notowaliśmy rekordy nowych przypadków, dziennie nawet po 600-700 osób. To daje do myślenia i sprawia, że powraca temat obostrzeń na przyjęciach weselnych.

Limit gości, to jednak nie wszystko. Istnieje koncepcja, by wprowadzono rejestrację listy gości. Służbom ułatwiłoby to sprawę docierania do osób, które miały kontakt z zakażonym. Jak podkreśla Waldemar Kraska - są sygnały z kilku krajów europejskich czy Izraela, gdzie albo wprowadzano całkowity zakaz organizacji wesel, albo znaczne ograniczenia liczby uczestników.

Wesela w Polsce: nowe, restrykcyjne obostrzenia.Kiedy zmiany wejdą w życie?

Zmiany mogą wejść w życie nawet w ciągu najbliższych dni. Rzecznik MZ przyznał, że aby zapadły konkretne decyzje, to najpierw musi zebrać się parlament. Wiele zależy również od liczby osób zakażonych.

Pójście na wesele to samobójstwo? Mocne słowa epidemiologa