Tutaj możesz sprawdzić, gdzie najtaniej kupić węgiel!

i

Autor: pexels.pl

Węgiel z PGG to nadal problem, więc gdzie kupić opał? Podpowiadamy inne opcje

2022-10-14 11:40

Jak kupić węgiel? Gdzie znaleźć tani węgiel? Te pytania zadają sobie miliony Polaków, którzy próbują zabezpieczyć się przed nadchodzącą zimą. Sprawdziliśmy, jakie opcje poza sklepem PGG mamy do wykorzystania. Niestety, wszędzie trzeba się liczyć z utrudnieniami.

Jak kupić węgiel z PGG?

Teoretycznie chętni mogą kupić węgiel przez stronę internetową PGG. Kolejne partie produktu pojawiają się w nim we wtorki i czwartki od godz. 16:00. Warto oczekiwać, gdyż węgiel rozchodzi się tam błyskawicznie, a jest dostępny do wyczerpania zapasów.

Dlaczego czasami serwis nie może obsłużyć wszystkich chętnych? Przedstawiciele PGG odpowiadają wprost. "Sklep działa poprawnie, wykonując w każdej sesji sprzedaży kilka tysięcy transakcji. Niemniej jednak chętnych na zakup jest obecnie wielokrotnie więcej niż dostępnego węgla opałowego dla gospodarstw domowych. Spółka zapewnia, że tym kanałem dystrybucji będzie prowadzić ciągłą sprzedaż węgla" - czytamy.

Ważne jest, aby pamiętać, że w tym sklepie nie ma możliwości zamówienia węgla telefonicznie ani mailowo.

Czytaj również: Węgiel znika tak szybko, że lepiej nie mrugać. Sklep PGG absolutnie oblężony

Jak kupić węgiel z kopalni?

Zakupy węgla taką drogą zależą od samej kopalni. W Bogdance trzeba zapisać się poprzez formularz, w Budryku - ustawić w kolejce, a w Bobrku - zadzwonić pod nr 32-717-11-00 (należy oczywiście przygotować się na długie oczekiwanie na infolinii).

Warto więc sprawdzić, jakimi zasadami kierują się prowadzący sprzedaż w okolicznej kopalni poprzez jej oficjalne kanały komunikacyjne.

Jak kupić węgiel przez Internet i ze składu?

W wielu składach również brakuje już węgla na sprzedaż. Co jakiś czas produkt pojawia się zarówno tam, jak i u internetowych sprzedawców. Należy jednak przygotować się na dużo wyższe ceny - od ok. 2,5 tys. zł do nawet 4 tys. zł za tonę.

Przy tym źródle powinno się szczególnie uważać na ewentualne próby oszustwa - przede wszystkim w przypadku sprzedawców indywidualnych. Oszustwo na węgiel z czasem staje się bowiem coraz bardziej powszechne, a złodzieje starają się niestety wykorzystać trudną sytuację milionów Polaków i nadwyrężyć zaufanie do rzetelnych sprzedawców.

Strona i grupa Sprawdź węgiel

W zakupie węgla może pomóc również strona internetowa Sprawdź węgiel. Na niej aktualizowany jest bowiem stan dostępności węgla ze strony PGG.

Społeczność stworzyła również grupę na Facebooku "Sprawdź węgiel - pomagamy kupić ekogroszek z PGG". Należy do niej prawie 37 tys. członków, którzy starają się wzajemnie wspierać i podpowiadać podczas poszukiwań.

"Sklep PGG jak kupić węgiel porady/pomoc" - grupa pomocowa

Kolejna grupa na Facebooku, która zbiera poszukujących węgla, to "Sklep PGG jak kupić węgiel porady/pomoc". Należy do niej ponad 70 tys. osób.

Więcej na jej temat przeczytasz tutaj: Jak kupić węgiel w sklepie PGG. Polacy na specjalnej grupie pomagają sobie w zakupie opału na zimę

Rozmowa z pracownikiem składu węgla

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka manifestacja 11.11 w Warszawie. To kontrdemonstracja do Marszu Niepodległości
  2. UW postawiło nową jadłodzielnię. Lodówka społeczna pojawiła się w BUW-ie
  3. Zabieg wielkiej wagi w warszawskim zoo. Samica nosorożca z mniejszym rogiem [ZDJĘCIA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE