Pisklęta batalionów

i

Autor: https://www.facebook.com/WarszawskieZOO/ Pisklęta batalionów

Warszawskie ZOO: pierwsze pisklęta batalionów już w ptaszarni! [WIDEO]

2021-07-24 15:42

Wszyscy odwiedzający Warszawski ogród zoologiczny mogą przywitać kilkoro jego nowych mieszkańców. Wykluły się bowiem pisklęta batalionów! Małe zapoznają się ze swoim najbliższym otoczeniem w ptaszarni. Zobaczcie wideo!

Warszawskie ZOO chwali się nagraniem, na którym możemy zobaczyć pisklęta batalionów! To pierwsze wyklucia tego roku. Na Facebooku ZOO dowiadujemy się, że pisklęta pojawiają się zawsze w okresie letnim. Batalion (Calidris pugnax), znany też jako bojownik batalion, bojownik zmienny, biegus bojownik i bojownik odmienny, to gatunek średniej wielkości ptaka wędrownego z rodziny bekasowatych. Zamieszkuje tereny od północnej i północno-wschodniej Europy po Syberię, Morze Ochockie i Cieśninę Beringa. Zimuje zaś Europie Zachodniej, Afryce Północnej i Subsaharyjskiej, na Bliskim Wschodzie, w Indiach i Azji Południowo-Wschodniej aż po Wielkie Wyspy Sundajskie i Filipiny. Niestety w Polsce populacja lęgowa bataliona jest na wymarciu. Ogrody zoologiczne mogą się więc niedługo stać jedynymi miejscami, w których zobaczymy bataliony.

Beszamel: Cytryna – właściwości zdrowotne i kulinarne cytryny

Piskleta batalionów na nagraniu

Warszawskie ZOO przywitało ostatnio kilkoro nowych mieszkańców i mieszkanek. W ogrodzie pojawił się między innymi panda ruda oraz sprowadzona z Łodzi przedstawicielka gatunku myszojelenia. Małe bataliony, jak wcześniej wymienione zwierzęta, zapoznają się teraz ze swoim domem. Zobaczcie to na wideo!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE