Warszawskie szpitale przywracają zlikwidowane łóżka covidowe! "To przez trzecią falę"

2021-02-26 17:14

Wojewoda mazowiecki wysłał pismo do dyrektorów szpitali z prośbą o dostawienie łóżek na oddziałach dla pacjentów z koronawirusem. Wcześniej były likwidowane przez niski poziom zakażeń, teraz mamy do czynienia z trzecią falą epidemii - tłumaczy rzeczniczka wojewody.

Raport z anteny 26.02, godz.10

Zlikwidowane łóżka covidowe wracają do warszawskich szpitali?

Wojewoda mazowiecki wysłał pismo do dyrektorów placówek z prośbą o dostawienie łóżek na oddziałach dla pacjentów z koronawirusem. Wcześniej prosił o ich likwidacje, aby stworzyć miejsca dla pacjentów z innymi chorobami. Takie pisma dostały m.in.:

  • szpital Wolski,
  • Szpital Kliniczny im. Orłowskiego,
  • centrum kliniczne WUM,
  • szpital na Banacha
  • oraz dwie placówki poza Warszawą.

- Ze względu na obserwowany wzrost liczby zakażeń, zostały wydane już decyzje w sprawie ponownego wyznaczenia miejsc hospitalizacji dla pacjentów z koronawirusem. Chcemy zwiększyć liczbę łóżek o 220 miejsc. Ponadto, uruchomiliśmy szpital tymczasowy na Ursynowie. Sukcesywnie będzie zwiększana tam liczba miejsc - tłumaczy rzecznik wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz.

Szpital Wolski wróci do 75 miejsc dla pacjentów z koronawirusem

Szpital Wolski w Warszawie jako jedyny dostał dwa pisma w jednym tygodniu - jedno o likwidacji miejsc dla pacjentów covidowych, a po kilku dniach prośbę o pilne przywrócenie tych łóżek.

- Wojewoda przywrócił nam tą pierwotną liczbę łóżek. 75 miejsc. Być może analiza rządowa najpierw wykazała, że trzecia fala będzie spłaszczona, a potem się okazało, że problem w kraju narasta i ta decyzja została zmieniona. Zresztą słusznie - mówi Adam Buczkowski, rzecznik szpitala Wolskiego. - Dziś w naszym szpitalu mamy 28 pacjentów z koronawirusem. Jeśli chodzi o personel, to wszyscy pracownicy medyczni zostali już zaszczepieni - dodaje.

3250 - tyle łóżek covidowych w sumie jest dostępnych na Mazowszu. Blisko tysiąca z nich jest jeszcze wolnych.

Czytaj także: W Szpitalu Południowym brakuje 230 pracowników! Ratusz prosi wojewodę o wsparcie kadrowe

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE