Warszawski Festiwal Piwa. To już 14. edycja imprezy

2022-10-11 9:32
Warszawski Festiwal Piwa
Autor: Warszawski Festiwal Piwa Warszawski Festiwal Piwa (fot. archiwum)

Ponad 60 browarów, 17 foodtracków i 1200 różnych piw. Kolejna odsłona Warszawskiego Festiwalu Piwa wystartuje w czwartek 13 października 2022. Wydarzenie potrwa do soboty.

Warszawski Festiwal Piwa 2022

"Jesteśmy, żeby żyć ze smakiem" - pod takim hasłem zaplanowano jesienną edycję Warszawskiego Festiwalu Piwa. Impreza odbędzie się na stadionie Legii przy ul. Łazienkowskiej w dniach 13-15 października.

W Strefie Nowych Browarów zaprezentują się: Browar Stara Szkoła słynący z piw ziołowych, Browar Piwex, czerpiący z nostalgii za PRL-em, Browar Sarabanda oferujący intensywnie chmielowe smaki, Browar Moon Lark, oferujący nie tylko piwa, ale też miody pitne i hard seltzery, Browar Mikołajki, celujący w lagery idealnie komponujące się z wędzoną rybą i Browar Gryfus, który rzuci uczestnikom Wyzwanie Ostrości.

W sumie w wydarzeniu weźmie udział ponad 60 browarów, które zaprezentują 1200 różnych piw.

Nie tylko piwo

W strefie foodtracków festiwalu znów zaparkują kuchnie z całego świata. I te w tradycyjnych odsłonach, i te nowoczesne, i nowatorskie – wegańskie i wege. A na deser (po odrobinie sportu, bo organizatorzy zaplanowali też akcję Wybiegaj Browarka!) legendarne dla wielu, zwłaszcza dla młodszych, którzy analogowe wersje znają tylko z ekranu "Stranger Things", flippery, automaty do gier, kapsle i gry sprawnościowe. Znajdą się też planszówki dla tych, którym foodtrucki wjadą trochę mocniej.

Na festiwalu swoją premierę będzie miał tradycyjny Kawas Chlebowy. Cały dochód ze sprzedaży napoju zasili konto Fundacji Legii, która dzięki zgromadzonym środkom, stworzy miejsca do nauki języka dla uchodźców z Ukrainy.

Co ważne, na festiwalu nie zabraknie rozważań o tym, jak smakować alkohol mądrze. Razem z doświadczonymi terapeutami organizatorzy stworzyli zasady dobrej zabawy na festiwalu piwa. Dyskusję na ten temat poprowadzi Stowarzyszenie OD-DO.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie warszawskifestiwalpiwa.pl

Beszamel: Piwo
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE