Warszawska Karta Miejska - NOWA APLIKACJA pozwala sprawdzić ważność karty przez internet

2021-07-21 15:37
Autobus
Autor: Janusz Jakubowski flickr.com Autobus

Od środy, 21 lipca, działa nowa aplikacja, dzięki której na komputerze lub smartfonie pasażerowie Warszawskiego Transportu Publicznego mogą w łatwy sposób sprawdzić ważność swojego biletu i status Karty Warszawianki/Warszawiaka - poinformował Warszawski Transport Publiczny.

Jak sprawdzić ważność karty przez internet?

Ważność warszawskiej karty miejskiej można było do tej pory sprawdzić na paragonie wydanym przy zakupie, przy kasownikach i w punktach obsługi pasażerów. Teraz uda się to także przez internet. Ważność biletu okresowego można sprawdzić, wchodząc na stronę www.sprawdzkarte.wtp.waw.pl. Wystarczy wpisać numer karty i po zatwierdzeniu pojawią się informacje o zakodowanym ostatnio bilecie, jego ważności, typie biletu oraz wgranych uprawnieniach. System podaje także informacje o liczbie zawieszeń biletu wykorzystanych w czasie zagrożenia epidemicznego w danym roku.

Kalarepa - właściwości i zastosowanie kalarepki w kuchni

Jak zaznaczył WTP, usługa "Sprawdź kartę" działa z opóźnieniem w stosunku do operacji wykonywanych w kasownikach, biletomatach i punktach sprzedaży biletów. Oznacza to, że informacja przykładowo o wgraniu nowego biletu lub jego zawieszeniu może pojawić się w systemie dopiero po kilku dniach.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa w liczbach. Jak dobrze znasz stolicę?

Pytanie 1 z 6
W którym wieku Warszawa została założona?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE