Zdemolowali stację rowerów miejskich w Śródmieściu

i

Autor: srodmiescie.policja.gov.p Zdemolowali stację rowerów miejskich w Śródmieściu

Warszawa: wandale masakrowali rowery miejskie - nagrała ich kamera monitoringu

2022-06-29 12:25

Z rowerów miejskich korzystać mogą wszyscy, ale raczej nie w sposób taki, jak dwóch mężczyzn, których zachowanie uwieczniła kamera monitoringu. Wracając z pubu, zdemolowali stację Veturilo w Śródmieściu. Obu ujęła policja. Szczegóły w naszym artykule.

Stacje rowerów miejskich rozsiane są po całej Warszawie. Korzystając z aplikacji lub kodu sms można wypożyczyć jednoślad i przemieszczać się po mieście za niewielkie pieniądze. Usługa ułatwia życie warszawiakom i warszawiankom, ale nie wszyscy potrafią to docenić. Przykładem jest zachowanie dwóch młodych mężczyzn, których niedawno zatrzymała policja ze śródmieścia. Jak donoszą mundurowi, nietrzeźwi panowie wracający z jednego z pubów postanowili zdemolować stację Veturilo w centrum miasta. Na nagraniu z monitoringu widać, że bawili się wspaniale. To samo wideo posłużyło też jako dowód przeciwko nim. Obejrzycie je w zamieszczonym poniżej playerze.

Demolka w centrum Warszawy. Wszystko się nagrało

Za wandalizm grozi im kilka lat odsiadki

Zgłoszenie na policję przekazał operator monitoringu, który około godziny 5. rano zauważył dwie osoby demolujące stację dokującą miejskiej wypożyczalni rowerów. Wynik ich działań to cztery zniszczone jednoślady, uszkodzone słupki stacji i jeden skradziony rower. Policyjny patrol szybko namierzył sprawców i ujął ich zaledwie kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Wandalami okazali się dwaj 18-latkwie. Sąd może ich skazać na 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: srodmiescie.policja.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE