Warszawa szuka nowego pomysłu na "patelnię"! Co będzie się znajdować w centrum miasta?

2020-10-16 18:11 STAN
Warszawa szuka nowego pomysłu na patelnię
Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Warszawa szuka nowego pomysłu na "patelnię"

Miasto szuka nowego operatora "patelni". Dla niewtajemniczonych - to miejsce w samym sercu stolicy, tuż przed wejściem do stacji metra Centrum. Każdego dnia przechodzą tamtędy tłumy. Wkrótce ta przestrzeń się zmieni! Jak? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Muzeum Neonów w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Nowy pomysł na "patelnię"!

Ruszył konkurs na operatora „patelni”, który przedstawi najciekawszą koncepcją zagospodarowania przestrzeni. Powinna zakładać jej ożywienie poprzez projekcję nastawioną na interakcję sztuki z widzem. Realizowane murale mają wywoływać pozytywne skojarzenia z Warszawą jako miastem otwartym i zachęcającym do działań. Powinna je cechować wysoka wartość artystyczna.

Czytaj także: Escape room przez internet. Detektywi opanują bibliotekę! Zobacz, jak to działa!

Sztuka na "patelni"

Pojawiające się na „patelni” murale mają wywołać u odbiorców nie tylko refleksję nad dostrzeżonym przekazem, ale zwracać uwagę na aktualne problemy społeczne czy zjawiska współczesnej kultury. To sztuka nastawiona na interakcję sztuki, historii i idei z widzem. W ostatnich latach mogliśmy podziwiać wiele miejskich projektów, m.in. z okazji 15. rocznicy wejścia Polski do UE czy obchodów 30-lecia wyborów samorządowych, ale także związany z festiwalem Muzeum Sztuki Nowoczesnej „Warszawa w Budowie”, z okazji Święta Warszawy oraz mural ze świąteczną kreacją.

Czytaj także: Chodźmy w noc na Warszawskim Festiwalu Filmowym. Tego filmu nie możecie przegapić!

Operator zrealizuje kampanie

Wyłoniony operator, działający z ramienia m.st. Warszawy, dysponować będzie ścianami „patelni” od dnia podpisania porozumienia do 2 listopada 2023 r. W okresie udostępnienia ścian, operator wykona nie mniej niż 12 i nie więcej niż 15 murali realizujących kampanie miejskie i społeczne oraz murale według projektów własnych o czasie ekspozycji każdego nie dłuższym niż dwa miesiące.

Kto może wziąć udział w konkursie?

W Konkursie mogą wziąć udział podmioty, których działalność związana jest ze sztuką Street Art, w tym organizacje pozarządowe i podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057). Regulamin konkursu wraz z formularzem zgłoszenia znajduje się na stronie internetowej miasta.