Warszawa: mężczyzna okradał firmę, w której pracował. Zniknęło 266 laptopów

2022-08-24 9:30

46-latek przez kilka miesięcy wynosił z firmy komputery, które następnie sprzedawał w lombardach. Zarzuty dotyczą 23 laptopów, to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Policjanci podejrzewają, że w sumie mógł ich ukraść nawet 266.

46-latek od roku pracował u wykonawcy świadczącego usługi informatyczne dla firmy, z której skradziono laptopy. Był osobą odpowiedzialną między innymi za wydawane sprzętu komputerowego jego pracownikom. Okazało się, że mężczyzna przez ostanie miesiące wychodząc z pracy, wkładał do plecaka po jednym laptopie i zanosił je od razu do lombardu. W ten sposób sprzedał 23 komputery o łącznej wartości ponad 100 tys. zł.

W firmie brakuje 266 laptopów

To jednak tylko liczba, którą udowodniono zatrzymanemu mężczyźnie na tym etapie dochodzenia. On sam przyznał się do blisko 100 takich kradzieży, a remanent w firmie wykazał brak aż 266 laptopów.

Policjanci ze śródmiejskiego wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu nie tylko namierzyli i zatrzymali podejrzanego, ale odzyskali już także 32 laptopy wraz z akcesoriami. Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone, że zarzuty dotyczące 46-latka zostaną rozszerzone.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży "działając czynem ciągłym". Za to przestępstwo grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Policja poszukuje złodzieja
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE