Warsaw Gallery Weekend: 38 wystaw do obejrzenia za darmo!

i

Autor: pixabay.com Warsaw Gallery Weekend: 38 wystaw do obejrzenia za darmo!

Warsaw Gallery Weekend: 38 wystaw do obejrzenia za darmo!

2022-09-28 10:26

Już w najbliższy weekend odbędzie się Warsaw Gallery Weekend. To jedno z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie poświęcone sztuce współczesnej. Do zobaczenia będzie aż 38 wystaw - za darmo! Sprawdź szczegóły.

 Warsaw Gallery Weekend

Jak co roku w ostatni weekend września odbędzie się Warsaw Gallery Weekend. 33 prywatne galerie sztuki zaprezentują 38 wystaw. Poza tym zaplanowano spotkania z artystami, kulturalne spacery i wydarzenia specjalne.

Warsaw Gallery Weekend jest jednym z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzeniem poświęconym sztuce współczesnej. Premierowe wystawy będą aktualnym i przekrojowym przeglądem nowej sztuki, zaprezentują nie tylko polskich, ale i zagranicznych twórców. Prace komentują różne dziedziny życia – odnoszą się do sytuacji politycznej, społecznej, zmian klimatycznych, niepewnej przyszłości i uniwersalnych tematów humanistycznych.

Czytaj także: Wbiegnij na Varso Tower po 1400 schodach! Zachwycający widok na macie

Warsaw Gallery Weekend pozwala zobaczyć świat sztuki od innej niż instytucjonalna strony, nie w muzeach i centrach kultury, ale tam gdzie sztuka jest żywa, a kontakt z twórcami bezpośredni.

W ramach tegorocznej edycji po raz kolejny odbędzie się Środkowo-Europejska Platforma Sztuki Współczesnej. Program w tym roku skupi się na sztuce video, odbędą się panele dyskusyjne oraz pokazy filmowe w kinie Amondo.

Znani artyści

W warszawskich galeriach będzie można zobaczyć prace m.in.: Dawida Radziszewskiego, Stanisława Dróżdża, Katarzyny Korzeniewskiej, Nicolasa Grospierra, Oscara Dawickiego, Arobala i Joanny Woś. W Warsaw Gallery Weekend 2022 wezmą udział galerie z Warszawy, Poznania, Gliwic i Wrocławia. Więcej informacji na stronie: warsawgalleryweekend.pl

Wstęp do wszystkich galerii w ramach wydarzenia jest bezpłatny.

FRANIO I BANDURA, INTELIGENTNA LASKA, FURY KRÓLOWEJ, AVICII I CHADA | ESKA XD #058

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Waluty z całego świata. Wychodzimy ze strefy euro, miliony za 12/15

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Jaka jest waluta w USA?