Wakacje 2022 w Chorwacji: Możesz stracić nawet kilkanaście tysięcy złotych! Ambasada ostrzega przed oszustami

2022-07-20 10:34
Wakacje w Chorwacji: Możesz stracić nawet kilka tysięcy euro! Ambasada ostrzega przed oszustami
Autor: pixabay.com Wakacje w Chorwacji: Możesz stracić nawet kilka tysięcy euro! Ambasada ostrzega przed oszustami

Wakacje 2022 w Chorwacji? Polska ambasada ostrzega turystów przed oszustami! Można stracić nawet kilka tysięcy euro, czyli nawet kilkanaście tysięcy złotych! Jak nie dać się oszukać? Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Wakacje 2022 w Chorwacji 

Chorwacja to wciąż jeden z najczęściej wybieranych przez Polaków wakacyjnych kierunków. Dobra pogoda, piękne plaże i klimatyczne miasteczka, a dodatkowo stosunkowo niskie ceny i możliwość wygodnego dojazdu samochodem są kuszące dla turystów. Ambasada RP w Zagrzebiu alarmuje, że to właśnie na drodze możemy stać się ofiarami oszustów. 

Czytaj także: Zakaz spania w miejscach publicznych. Możesz dostać 3,5 tys. zł mandatu, a nawet pójść do więzienia!

Możesz stracić nawet kilkanaście tysięcy złotych!

Ambasada ostrzega przed nieuczciwymi firmami oferującymi pomoc drogową i usiłującymi wyłudzić wysokie, sięgające nawet kilkudziesięciu tysięcy kun, czyli nawet kilku tysięcy euro, kwoty. W przeliczeniu na złotówki może być to nawet kilkanaście tysięcy złotych! 

- W przypadku konieczności skorzystania z usług pomocy drogowej w Chorwacji zalecamy uważne zapoznanie się z warunkami posiadanej polisy ubezpieczeniowej i wcześniejszy kontakt ze swoim ubezpieczycielem w celu ustalenia kroków, które należy podjąć w sytuacji awarii na trasie. Należy też upewnić się czy firma rzeczywiście przyjechała na wezwanie, czy też jest to może firma „polująca” na klientów i szukająca łatwego zarobku - alarmuje ambasada.

Jak nie dać się oszukać na wakacjach 2022 w Chorwacji?

- Sugerujemy, by wcześniej zażądać od firmy oferującej pomoc drogową informacji o zakresie niezbędnych napraw i usług oraz określenie przynajmniej szacunkowej wyceny kosztów - w formie pisemnej lub przynajmniej poprzez e-mail. Jeśli firma odmawia, sugerujemy zrezygnowanie z dalszej współpracy - podkreśla ambasada.

Jak zrobić sylwetkę w 5 minut [FAKE BODY] | ESKA XD - Fit vlog #53

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Flagi państw. Poniżej 10/15 udawaj, że go nie zrobiłeś

Pytanie 1 z 15
Na zdjęciu widać flagę:
Flaga Finlandii
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE