W zimnie i bez dostępu do wody. Tak żyje jedna z ostatnich lokatorek Brzeskiej 17A

2021-02-12 18:33

To historia mrożąca krew w żyłach, ale z widokiem na szczęśliwe zakończenie. Lokatorka zreprywatyzowanej kamienicy przy ul. Brzeskiej na Pradze-Północ od miesiąca żyje bez dostępu do wody. Z administratorem nie ma kontaktu, ale nadzieję daje dzielnica.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016

W zimnie i bez dostępu do wody... Tak żyje jedna z ostatnich lokatorek zreprywatyzowanej kamienicy przy Brzeskiej 17A

Jak mówi w rozmowie z nami Pani Małgorzata, woda przestała płynąć już miesiąc temu, a z administratorem budynku nie ma kontaktu. Pleśń pełznie po ścianach i wchodzi do szaf.

Czytaj także: To pierwsza taka książka w Polsce! Powstał podręcznik do nauki zdalnej

- Syn przynosi butle z wodą ze szpitala. Mam baniaki po wodzie kupionej kilka dni temu. Zgarniamy też śnieg do garnków. Ta woda służy do spłukiwania toalety - mówi.

We wrześniu właściciel miał próbować zamurować wejście na klatkę schodową. Lokatorka ma przydzielone nowe mieszkanie przy ulicy Kępnej, ale trwa tam remont. Bez jego końca nie można podpisać umowy i przeprowadzić się do nowego lokum.

Rzecznik dzielnicy Karolina Jakobsche zapewnia, że w przyszłym tygodniu pani Małgorzata znajdzie się w nowym domu.

- Zapraszamy mieszkankę na początku tygodnia do Zarządu Gospodarowania Nieruchomościami. Jeśli dopełni formalności, tj. zapłaci kaucję, będzie mogła wprowadzić się do nowego mieszkania - mówi.

Pięciopiętrowa kamienica przy Brzeskiej pochodzi z około 1930 roku. Przed wybuchem II wojny jej właścicielem był Maurycy Boczman. 27 września 2013 roku wydano decyzję o reprywatyzacji kamienicy. W chwili jej wydania w kamienicy były zameldowane 203 osoby.​

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE