W Warszawie otwarto jeden z największych skarbców w Polsce. Gdzie się znajduje?

2021-01-21 11:36
W Warszawie otwarto jeden z największych skarbców w Polsce
Autor: Klarinette71 fot. Klarinette71

Mennica Skarbowa uruchomiła jeden z największych i najlepiej strzeżonych skarbców w Polsce. Znajduje się on w podziemiach przedwojennego budynku Banku Rolnego w Warszawie. Skarbiec będzie dostępny dla każdego kto zechce bezpiecznie przechować gotówkę, dokumenty, pamiątki rodzinne, dzieła sztuki czy biżuterię.

Docelowo w sejfie ma zostać uruchomionych ok. 8 tys. skrytek różnej wielkości. Mogą z niego korzystać zarówno osoby prywatne, jak i firmy. Firma chce tym sposobem zapewnić sobie nowe źródło dochodów, a także - jak przyznaje - poszerzyć grupę klientów, która jest zainteresowana np. zakupem złota inwestycyjnego. Skrytki objęte są całodobowym nadzorem ochrony i systemem zaawansowanych technologii zabezpieczeń. Większość z nich wyposażona jest w dwa różne zamknięcia, w tym tracking GSM systemu GPS, który zwiększa kontrolę dostępu i poziom bezpieczeństwa. System GPS pozwala również na śledzenie w czasie rzeczywistym całej trasy depozytu, w przypadku potrzeby wyniesienia go przez klienta poza teren skarbca. Co więcej, skrytki można obsługiwać przez specjalną aplikację mobilną, która umożliwia kontrolę położenia depozytu - również z poziomu urządzeń mobilnych. System rejestruje dodatkowo pełną historię otwarć i zamknięć skrytki. Jak mówi prezes Mennicy Skarbowej Jarosław Żołędowski, według szacunków co trzeci Szwed i co piąty Francuz posiada skrzynkę depozytową. - Coraz więcej naszych klientów pyta o takie rozwiązanie, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie nowej usługi - tłumaczy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Niewiele kobiet ma taką pasję. Modelarka z Lublina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE