W Warszawie odsłonięto mural z Ireną Kwiatkowską. Kobieta Pracująca w wyjątkowej odsłonie

2022-11-16 14:42

W Warszawie został odsłonięty mural Ireny Kwiatkowskiej. Artystka została na nim przedstawiona w naprawdę wyjątkowej odsłonie.

Mural z Ireną Kwiatkowską w Warszawie

We wtorek, 15 listopada w Warszawie odsłonięto najnowszy, wyjątkowy mural. Przedstawia on kultową aktorkę Irenę Kwiatkowską, tym razem w roli... astronautki. 

- Artystka w jednym z wywiadów wyznała: „Moim marzeniem jest, by zostać kosmonautką". I jako kosmonautka przedstawiona została na muralu - przekazali przedstawiciele Kulturalnej Warszawy.

Wyjątkowy mural, nawiązujący również oczywiście do legendarnej już roli Kwiatkowskiej w „Czterdziestolatku", oglądać można przy ul. Grzybowskiej 47.

Kim była Irena Kwiatkowska?

Irena Kwiatkowska urodziła się 17 września 1912 roku w Warszawie. Była aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Wielu fanów kojarzy ją również z rolami kabaretowymi.

Wśród jej najbardziej rozpoznawalnych kreacji aktorskich wyróżnia się Kobietę Pracującą z „Czterdziestolatka", Lusię z „Rozmów kontrolowanych", czy Zofię z „Wojny domowej". Artystka była również związana z kultowym Kabaretem Starszych Panów.

Irena Kwiatkowska została odznaczona wieloma orderami, w tym Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” oraz Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Odebrała również niezliczone nagrody branżowe.

Aktorka zmarła 3 marca 2011 roku. Została pochowana na Starych Powązkach.

Tak "Niezapomniani" kwestowali na Powązkach. Wszystkich Świętych 2022
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE