VERVA Warszawa ORLEN Paliwa rozpoczyna walkę o medale PlusLigi

2021-03-19 21:27

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa staje przed szansą na awans do strefy medalowej PlusLigi. Stołeczni siatkarze w ćwierćfinale zmierzą się z Treflem Gdańsk.

Ćwierćfinałowa rywalizacja w PlusLidze toczy się do dwóch wygranych meczów. Do pierwszego spotkania pomiędzy zespołami z Warszawy i Gdańska dojdzie w sobotę 20 marca w Ergo Arenie, do rewanżu zaś – tydzień później w Arenie Ursynów. Na ewentualną trzecią potyczkę ekipy wrócą do Trójmiasta. – Trefl fazę zasadniczą zakończył na trzecim miejscu, a my na szóstym. Rywale mają więc przewagę własnej hali przy remisowym stanie rywalizacji. Ale nie przejmujemy się tym. Chcemy zagrać najlepiej, jak potrafimy i wywalczyć awans do półfinału – zapowiedział trener Andrea Anastasi.

Czytaj także: Będą grać w piłkę bez podziałów i uprzedzeń! Niebawem rusza kolejna edycja Etnoligi

Dla szkoleniowca VERVY i jego asystentów – Karola Rędziocha i Piotra Grabana – rywalizacja z Treflem będzie wyjątkowa. To właśnie w Gdańsku spędzili kilka wspaniałych i pełnych sukcesów lat swojej kariery. – Kocham Gdańsk! – powtarza Anastasi. Sentymentów jednak nie będzie. – Jesteśmy dobrze przygotowani i chcemy wejść do strefy medalowej. Jesteśmy nastawieni na twardą walkę – zapewnił Piotr Graban. – Spodziewam się zaciętych i wyrównanych meczów. Mam nadzieję, że dwa z nich zakończą się na naszą korzyść i to my będziemy cieszyć się z awansu do półfinału – dodał.

Najbliższy rywal VERVY był rewelacją fazy zasadniczej PlusLigi. Ekipa Michała Winiarskiego z 26 rozegranych meczów zwyciężyła w 17, a stołecznych pokonała dwukrotnie. – Przegraliśmy z Treflem zarówno w pierwszej, jak i drugiej rundzie. Oba te mecze rozegraliśmy zaraz po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej koronawirusem. Miało to duży wpływ na nasze wyniki, a co za tym idzie – na miejsce w tabeli – powiedział Piotr Graban.– Największym atutem Trefla jest drużynowość i chemia. Ekipa z Gdańska zawsze walczy do końca. Nie ma tam wybitnych jednostek, które potrafią same wygrać mecz. Ale nie można zapominać o zawsze kapitalnym Mariuszu Wlazłym czy młodym i solidnym Bartłomieju Lipińskim. Trefl ma także bardzo dobrych środkowych, ale nie ma sensu wymieniać każdego z osobna. To bardzo wyrównana drużyna – przeanalizował drugi trener VERVY Warszawa ORLEN Paliwa.

Trefl Gdańsk - VERVA Warszawa Orlen Paliwa: Gdzie oglądać?

Pierwszy mecz pomiędzy Treflem Gdańsk i VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa rozpocznie się o 14.45. Poprowadzą go Agnieszka Michlic i Maciej Maciejewski. Komisarzem zawodów będzie Krzysztof Ratajczak, a kwalifikatorem – Dariusz Jasiński. Transmisję z Ergo Areny przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

Arab przed galą Borka: Schowałem dumę do kieszeni

QUIZ. Pokazujemy tylko LOGO znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę

Pytanie 1 z 10
Logo należy do firmy...
QUIZ. Pokazujemy tylko kawałek LOGA znanej firmy! Rozpoznasz ją? Nie wszyscy dadzą radę
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE