Będą grać w piłkę bez podziałów i uprzedzeń! Niebawem rusza kolejna edycja Etnoligi

2021-03-19 18:38
Będą grać w piłkę bez podziałów i uprzedzeń! Niebawem rusza kolejna edycja Etnoligi
Autor: Pixabay Będą grać w piłkę bez podziałów i uprzedzeń! Niebawem rusza kolejna edycja Etnoligi

Będą grać w piłkę ponad podziałami! Etnoliga to zawody, w których nie liczy się płeć, kolor skóry, ani orientacja seksualna. Ważna jest natomiast różnorodność. Rozgrywki startują już 10 kwietnia i będą się odbywały co tydzień. Kto może wziąć w nich udział?

Etnoliga - zawody przeciwko podziałom

- Etnoliga to zawody, w których nie liczyć się płeć, narodowość, ani orientacja seksualna. Mają promować tolerancję. A gra w piłkę jest tylko pretekstem - mówi Krzysztof Jarymowicz z Fundacji dla Wolności.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18

- Piłka jest pretekstem do tego, żeby się spotkać. Żeby spotkać ze sobą osoby, które na co dzień nie mają takiej okazji. Osoby z różnych środowisk, z różnych krajów, z różnych kultur, mężczyzn i kobiety. Robić taki szalony miks, a przy okazji promować solidarność, przeciwdziałać rasizmowi, seksizmowi, homofobii i uczyć ludzi otwartego podejścia do świata - mówi Krzysztof Jarymowicz.

Etnoliga - kto może wziąć udział?

W zawodach udział może wziąć każdy, jest jednak jeden warunek. - W drużynie muszą być co najmniej trzy kobiety i zawodnicy przynajmniej trzech narodowości - dodaje Krzysztof Jarymowicz z Fundacji dla Wolności.

Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?

Jeśli ktoś nie jest w stanie jednak skompletować własnej drużyny, to organizatorzy zapewniają, że postarają się dołączyć go do innej grupy. Udział w zawodach jest bezpłatny. Rozgrywki Etnoligi potrwają do 26 czerwca. Będą się odbywać co tydzień na Orliku przy ul. Przy Bażantarni.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE