Uwaga, lepiej zabierz rzeczy z balkonu i przeparkuj samochód. Zrobi się groźnie

2022-08-19 9:24
prognoza pogody imgw
Autor: Pxhere; IMGW

Prognoza pogody na weekend nie pozostawia złudzeń - mieszkańcy Warszawy powinni przygotować się na ulewne burze. IMGW zapowiada wydanie ostrzeżeń sięgających nawet 2. stopnia. Co nas dokładnie czeka?

Prognoza pogody na weekend może przygnębić wielu warszawiaków. Choć będzie ciepło - w sobotę temperatury sięgną 31 stopni, a niedzielę 26 stopni - w parze z upałami pójdą niestety burze

Czytaj również: Akcja Zielony Weteran na Bulwarach w Warszawie. Każdy może uratować roślinę

Prognoza pogody: Warszawa z upałem i deszczem. Gdzie jest burza?

Jak wynika z interaktywnej mapy IMGW, w sobotę 20 sierpnia wydane zostaną ostrzeżenia 2. stopnia przed upałem oraz ostrzeżenia 2. stopnia przez burzami z gradem. Nieco lepiej będzie w niedzielę 21 sierpnia - prognozuje się wydanie ostrzeżeń 1. stopnia przed silnym deszczem z burzami.

Niestety trudne warunki pogodowe przedłużą się również na poniedziałek, 22 sierpnia. Jak wynika z obecnych zapowiedzi, alerty z niedzieli zostaną utrzymane także kolejnego dnia.

Ostrzeżenia IMGW mają przypominać o środkach ostrożności

Eksperci przypominają, że w czasie gwałtownych burz należy zachować środki ostrożności. Najlepiej jest przeparkować samochód spod drzew, zabezpieczyć balkon, aby wiatr nie porwał żadnych rzeczy oraz unikać wychodzenia z domu. Należy również na bieżąco śledzić komunikaty pogodowe, często zadając pytanie "gdzie jest burza?", i bezwzględnie stosować się do zaleceń.

Szaleniec wjechał do ogródka. Rodzinę przed śmiercią uratowała pogoda.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Weekendowe utrudnienia na Targówku i na węźle S8. Sprawdźcie zmiany w ruchu i komunikacji
  2. Bardzo przykre informacje ws. Roberta Karasia. Wyścig Polaka przerwany
  3. Fani koncertów już mogą zacierać ręce. Czeka nas wyjątkowy festiwal w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE