UW uruchamia dyżury psychologa online. "Studenci mogą być zaniepokojeni koronawirusem"

2020-03-16 16:49
Psycholog pomoże w pandemii!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Opole: Psycholog pomoże w pandemii!

Uniwersytet Warszawski został zamknięty do 14 kwietnia. Uczelnia uruchomiła jednak internetowe dyżury psychologa dla studentów, którzy są zaniepokojeni pandemią koronawirusa. Jak skorzystać z pomocy? Kiedy psycholog będzie dostępny? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Centrum Pomocy Psychologicznej jest punktem pierwszej pomocy psychologicznej dla społeczności uniwersytetu. Mimo zmienionego trybu pracy tej jednostki w okresie odwołania zajęć, studenci UW będą mogli uzyskać wsparcie psychologiczne. Zaplanowane spotkania z psychoterapeutami będą odbywały się przez Internet. Każda z osób zapisanych na konsultacje otrzyma e-mail, w którym wyjaśnione zostaną nowe zasady spotkań.

– Najważniejsze jest to, żeby nie ulegać panice. To, że cała sytuacja budzi w nas niepokój albo czasami wręcz lęk jest zupełnie naturalną reakcją – mówi dr Szymon Chrząstowski, kierownik Centrum Pomocy Psychologicznej UW.

Dyżury rozpoczną się 17 marca. Psycholog będzie dostępny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.15 - 10.15.
Na konsultacje nie trzeba się wcześniej zapisywać. Rozmowy będą się odbywać przez Skype. Każdy student będzie miał 20 minut na rozmowę ze specjalistą.

- Przed rozmową studenci UW zostaną poproszeni o pokazanie legitymacji studenckiej, a także o ustne zaakceptowanie standardowej zgody na przetwarzanie danych osobowych przez CPP UW - informuje uniwersytet.

Koronawirus: lista szpitali
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE