Utrudnienia w Warszawie. W weekend prace drogowe w kilku dzielnicach

2022-07-21 10:33

Uwaga mieszkańcy! W weekend 22-24 lipca drogowcy i wodociągowcy rozpoczną w Warszawie szereg remontów. Nowa nawierzchnia pojawi się na ulicach Białołęki i Ursynowa. Do połowy sierpnia potrwa wymiana torów na Trasie WZ. Remonty oznaczają utrudnienia w ruchu i objazdy komunikacji miejskiej.

Warszawa: wymiana nawierzchni na ul. Płaskowickiej

Mimo, że zasadnicza budowa Południowej Obwodnicy Warszawy na Ursynowie zakończyła się już jakiś czas temu to Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wciąż prowadzi prace związane z wymianą nawierzchni sąsiadujących ulic.

Od piątku, 22 lipca, od godz. 22.00 do poniedziałku, 25 lipca, do godz. 6.00 drogowcy pojawią się na fragmentach ul. Braci Wagów (na odcinku od ul. Płaskowickiej do budynku pod adresem Braci Wagów 20) oraz na jednej jezdni ul. Płaskowickiej (w kierunku Puławskiej, od ul. Pileckiego do Gandhi). W czasie prac na trasę objazdową skierowane zostaną autobusy linii 185 i 503. Informacje o objazdach wytyczonych w czasie prace można znaleźć na miejskim portalu Infoulice.

Frezowanie ul. Płochocińskiej

Pięć dni potrwa remont na ul. Płochocińskiej. Prace, zlecone przez Zarząd Dróg Miejskich, będą polegały na usunięciu (frezowaniu) zniszczonej warstwy nawierzchni i ułożeniu nowej, na odcinku od ul. Płytowej do przystanku autobusowego "Zaplecze 02". Na tym fragmencie droga zostanie wyłączona z ruchu. Roboty potrwają od niedzieli, 24 lipca, od godz. 22.00 do piątku, 29 lipca, do godz. 4.00. W tym czasie autobusy linii 326, 705, 735, 736 pojadą objazdami. Uruchomiona zostanie linii zastępcza Z-5. Szczegółowe informacje na temat prac na ul. Płochocińskiej znajdują się na stronie Infroulice.

Budowa kanalizacji na osiedlu Skorosze

W najbliższy poniedziałek, 25 lipca, rozpocznie się budowa kanalizacji ściekowej na ul. Ryżowej. Prace prowadzone pomiędzy ul. Prystora a Alejami Jerozolimskimi będą wymagały zamknięcia ulicy. Dla samochodów osobowych zostaną wyznaczone objazdy ulicami Prystora, Składkowskiego i Starodęby.

Autobusy linii 191 i 220 pojadą trasami zmienionymi. Prace w tym miejscu potrwają do końca września. Informacje na temat objazdów można znaleźć na stronie Inforulice.

Wymiana torów na Trasie WZ

Od poniedziałku, 25 lipca, do piątku 12 sierpnia, warszawscy tramwajarze będą pracowali na Trasie WZ. Wymienią zużyte szyny, które zostały tam zamontowane podczas modernizacji trasy 13 lat temu. Szykuje się wiele zmian. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Wiadukty i tunele w Warszawie są w opłakanym stanie. Czy zostaną wyremontowane?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE