Utrudnienia w Ursusie i Wawrze DO PIĄTKU - jakie zmiany w ruchu?

2022-05-09 8:27
Utrudnienia drogowe
Autor: pixabay.com Utrudnienia drogowe

W poniedziałek zamknięta zostanie ul. Orłów Piastowskich i ul. Rakuszanki w Ursusie. Niemożliwy także będzie przejazd ul. Skrzyneckiego pomiędzy ul. Potockich a Cedrową w Wawrze. Autobusy komunikacji miejskiej zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Ursus - objazdy i nieprzejezdne ulice 9-13.05

W Ursusie drogowcy rozpoczną prace związane z odtworzeniem nawierzchni po budowie sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Na początku zdjęty zostanie stary asfalt, a następnie ułożony nowy i wykonane nowe oznakowanie na jezdni. Podczas prac przejazd ulicami Orłów Piastowskich i Rakuszanki nie będzie możliwy. Utrudnienia rozpoczną się w poniedziałek, 9 maja o godzinie 7. W tym dniu frezowana będzie ul. Orłów Piastowskich na odcinku od ul. Królów Polskich do ul. Królowej Bony i ul. Rakuszanki na odcinku od ul. Orłów Piastowskich do ul. Warszawskiej.

We wtorek i środę, 10 – 11 maja, drogowcy ułożą nową nawierzchnię na ul. Orłów Piastowskich, a w czwartek i piątek, 12-13 maja, na ul. Rakuszanki. Podczas zamknięcia ul. Orłów Piastowskich zakaz wjazdu zostanie ustawiony tuż za zjazdem z ronda Palecznego. Nie będzie on dotyczył dojazdu do posesji Orłów Piastowskich 71 i 73. Dalej droga będzie zamknięta już dla wszystkich. Ulice Królów Polskich i Jesienna staną się ulicami "ślepymi" - nie będzie z nich możliwości wjazdu w ul. Orłów Piastowskich. Drogowcy zamkną też skrzyżowanie z ul. Królowej Bony i Rakuszanki. Kierowców jadących od północy obowiązywać będzie nakaz skrętu w ul. Henryka Pobożnego, a wyjazd z ulicy także będzie możliwy wyłącznie w jednym kierunku - północnym.

Kazimierz Krupa: Beztroska Glapińskiego jest przerażająca

Po zakończeniu prac na ul. Orłów Piastowskich zamknięta zostanie ul. Rakuszanki. Na kilka dni przed pracami, na całej ulicy obowiązywać będzie zakaz parkowania, tak aby umożliwić ich przeprowadzenie. Objazd dla kierowców wyznaczono ulicami: Orłów Piastowskich, Czerwona Droga, Gierdziejewskiego, Warszawską i ponownie Orłów Piastowskich.

Ursus - zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z pracami od poniedziałku, 9 maja, od początku kursowania linii dziennych do piątku, 13 maja, do końca kursowania linii dziennych zmienią się trasy linii autobusowych 177 i 194.Autobusy linii 177 ominą utrudnienia ul. Gierdziejewskiego, a linia 194 – ulicami Warszawską, Gierdziejewskiego i Czerwona Droga.

Wawer - objazdy i nieprzejezdne ulice 9-13.05

Utrudnienia czekają też na mieszkańców Wawra. Od poniedziałku, 9 maja o godzinie 1 drogowcy zamkną przejazd ul. Skrzyneckiego na odcinku od ul. Skrzyneckiego 36 do ul. Cedrowej (wraz ze skrzyżowaniem z tą ulicą). Dla pieszych wyznaczono przejście chodnikiem po parzystej stronie ulicy. Objazd utrudnień nadal będzie prowadził ulicami: Rolniczą, Powszechną i Czecha. Na tym odcinku roboty potrwają do czwartku, 9 czerwca.

Natomiast we wtorek, 10 maja, o godzinie 1 zamknięty zostanie fragment ul. Kaczeńca od wiaduktu Czecha do skrzyżowania z ul. Skrzyneckiego. W zamian urządzona zostanie jezdnia tymczasowa, równoległa do istniejącej. Ruch po niej obywać się będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Maksymalna prędkość na tym odcinku ograniczona zostanie do 30 km/h/

Dla kierowców jadących od strony wiaduktu zapewniona zostanie możliwość jazdy prosto lub skrętu w ul. Skrzyneckiego. Kierowców jadących z przeciwnej strony (od ul. Marsa) – obowiązywać będzie nakaz jazdy prosto na skrzyżowaniu jezdni tymczasowej z ul. Skrzyneckiego. Wyjazd z ul. Skrzyneckiego możliwy będzie, tak jak dotychczas, w obydwu kierunkach. Na skrzyżowaniu jezdni tymczasowej i ul. Skrzyneckiego ustawiona zostanie sygnalizacja świetlna. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do drugiej połowy lipca.

Wawer - zmiany w komunikacji miejskiej

Od poniedziałku, 9 maja, od rana wznowione zostanie kursowanie linii autobusowej 305 na trasie objazdowej. Autobusy od skrzyżowania ulic Kajki, Czecha i Kościuszkowców pojadą ul. Kajki, Kościuszkowców, Skrzyneckiego i Potockich do przystanku Trawiasta 53 (zlokalizowanego w rejonie ul. Potockich 3). Następnie ul. Potockich i Czecha do swojej trasy podstawowej w kierunku PKP Międzylesie.

Prace na ul. Skrzyneckiego rozpoczną się od rozbiórki istniejącej nawierzchni i podbudowy i budowie kanalizacji deszczowej. Następnie drogowcy wyremontują chodniki i ułożą nowy asfalt.

Wszystkie prace powinny zakończyć się w okolicach października. Prace drogowe prowadzone są w koordynacji z obecnie budowanym w ul. Skrzyneckiego wodociągiem. Postęp robót szczególnie przy nawierzchni ulicy, zależy od zakończenia prac związanych z infrastrukturą podziemną.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE