URSYNÓW: Muniek Staszczyk i Dr Misio ŚPIEWAJĄ W OBRONIE PSIEJ GÓRKI

URSYNÓW: Muniek Staszczyk i Dr. Misio NAGRALI UTWÓR w obronie Psiej Górki
Autor: YouTube FreeQ ButiQ / https://www.youtube.com/channel/UCUib626pM5H3K5fleS7DZrA Małe Psy w obronie Psiej Górki Ursynów (Kryzys Remix)

Mieszkańcy Ursynowa chcą, by słynna Psia Górka zachowała swój wyjątkowy, jak na Warszawę, dziki charakter. W obronę tego miejsca zaangażowali się też artyści! Muniek Staszczyk i Dr Misio zaśpiewali w nowej wersji znanego utworu, by zaprotestować przeciw planowanym zmianom.

Psia Górka - każdy mieszkaniec dzielnicy Ursynów dobrze wie, o jakie miejsce chodzi. Duża połać zieleni u zbiegu ulic Rosoła i Gandhi to jeden z najczęściej wybieranych przez tamtejszych warszawiaków terenów na spacer z psem. Psia górka, dzięki niezagospodarowanej i częściowo dzikiej przestrzeni, jest wprost idealnym miejscem na zabawy z czworonogiem. Ponadto zieleń, drzewa i zarośla stanowią tam coraz rzadziej już spotykany w Warszawie widok natury pozostawionej samej sobie. Psia górka nie zmieniła się praktycznie od lat 80-ych, kiedy to usypano pagórek z ziemi używanej przy budowie tamtejszych bloków. Niedługo wszystko jednak może wyglądać inaczej, a miejsce straci swój charakter. Decyzję o zagospodarowaniu Psiej Górki miasto podjęło już kilka lat temu. W 2020 roku postanowiono zaś, że powstanie tam park Polskich Wynalazców. Mieszkańcy Ursynowa sprzeciwiają się pomysłowi, który zakłada wybudowanie w miejscu górki wielkiego placu zabaw. W protest zaangażowali się też artyści. Muniek Staszczyk z T.Love, Arkadiusz Jakubik, czyli Dr Misio, zaśpiewali w nowej wersji punkowego hitu grupy Kryzys.

Tak zmienia się obwodnica Gocławia

Małe Psy w obronie Psiej Górki

Muniek Staszczyk i Dr Misio śpiewają utwór Małe Psy zespołu Kryzys. W nagraniach wzięli też udział Piotr Słodkowski oraz Glenn Zen "glennSKii" Meyer-Greer z grupy FreeQ ButiQ. Twórcy zachęcają, by bezpłatnie kopiować i udostępniać piosenkę w ramach obrony słynnej Psiej Górki. Posłuchajcie, jak brzmią Małe Psy w obronie Psiej Górki Ursynów.

Przypomnijmy tez oryginał utworu:

Psia Górka - petycja w sprawie ochrony wyjątkowego terenu

Obronę Psiej Górki można też wesprzeć podpisując petycję skierowaną do Burmistrza Ursynowa. Czytamy w niej o sprzeciwie wobec zabudowy „lasku” przy górce, co może wiązać się z koniecznością wycięcia przynajmniej części rosnących tam drzew, wśród których widywane są liczne gatunki ptaków, w tym także objętych ścisłą ochroną gatunkową. Petycję w obronie Psiej Górki możecie znaleźć tutaj.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE