"Urlop psacierzyński": Popularna firma oferuje wolne na opiekę nad psem!

2020-10-05 22:12
Bolt oferuje pracownikom urlop psacierzyński
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Bolt oferuje pracownikom urlop psacierzyński

Urlop psacierzyński to nowy pomysł firmy Bolt! Ma zachęcać pracowników do adopcji zwierzaków ze schroniska. Każdy, kto zdecyduje się przygarnąć bezdomnego czworonoga, może liczyć na dodatkowe dni płatnego urlopu. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Mały manat we wrocławskim ZOO

Urlop psacierzyński dla pracowników Bolta

Praca zdalna, utrzymanie dystansu - to czynniki, które znacznie wpłynęły na poczucie osamotnienia i kondycje psychiczną. Bolt zachęca swoich pracowników, by adoptowali zwierzę ze schroniska. Każdy, kto się zdecyduje, może liczyć na dodatkowy płatny urlop.

- W czasie pandemii dbanie o dobre samopoczucie zespołu Bolt stało się dla nas szczególnie ważne. Chcemy dawać przykład jako najlepsze miejsce pracy i oferować pracownikom to, czego potrzebują, by pomóc im zachować szczęście w życiu zawodowym i osobistym - podsumowuje wprowadzenie nowego benefitu Olimpia Kicielińska, People Partner w Bolt.

Czytaj także: Możesz przyjść z psem do kina! Musisz spełnić tylko jeden warunek [AUDIO]

Trzy dni psacierzyńskiego

Pracownicy Bolt mogą odebrać aż trzy dni płatnego urlopu. - To czas, który będzie można przeznaczyć na ułatwienie nowemu domownikowi zmiany otoczenia, wzmocnienie więzi z pupilem i zaaklimatyzowanie w nowym domu - informuje zespół prasowy Bolt. Co więcej, o urlop mogą sie starać wszyscy pracownicy, którzy w ciągu ostatnich dwóch lat zdecydowali się na adopcję czworonoga.

Czytaj także: To koniec Ubera? Nowe przepisy wchodzą w życie 1 października

- Wierzymy, że długofalowe korzyści wynikające z adopcji psa czy kota wpłyną na dobrostan naszego zespołu. Pandemia, ale i zmiany we współczesnym modelu rodziny sprawiają, że poczuliśmy, że czas niestandardowo podejść do zaspokajania potrzeb naszego zespołu w tak ważnym momencie życia, jak dołączenie nowego, czworonożnego członka rodziny do gospodarstwa domowego - dodaje Olimpia Kicielińska.

Bolt Pets

To już kolejna inicjatywa platformy Bolt stworzona z myślą o miłośnikach zwierząt. Wcześniej, latem 2019 roku, uruchomiona została kategoria Bolt Pets. Dzięki niej pasażer może zabrać ze sobą do auta swojego pupila. Kategoria Bolt Pets jest dostępna w:

  • Warszawie,
  • Krakowie
  • Trójmieście.

Psy (małe i średnie), koty, fretki, króliki i miniaturowe świnie mogą podróżować wraz ze swoimi właścicielami, o ile są czyste i grzecznie siedzą (właściciele mogą przynieść własne transportery lub maty dla zwierząt).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE