To koniec Ubera? Nowe przepisy wchodzą w życie 1 października

2020-10-01 7:49
To koniec Ubera? Nowe przepisy wchodzą w życie 1 października
Autor: Canva.com To koniec Ubera? Nowe przepisy wchodzą w życie 1 października

To koniec Ubera? Nowe przepisy wchodzą w życie 1 października. Zapowiadają one poważne zmiany dla kierowców popularnej aplikacji, oraz osób, które z niej korzystają. Uber to jeden z najpopularniejszych środków transportu w dużych miastach Polski. Jego największą zaletą jest możliwość zamówienia transportu w kilka sekund poprzez prostą w obsłudze aplikację.

Zapowiadane od dawna zmiany wchodzą w życie 1 października. Zgodnie z nimi w Uber lex pasażerów będzie mógł wozić tylko kierowca z licencją. Znaczenia nie będzie miało czy klient zamówi przejazd przez aplikację w Uberze lub Bolcie, czy też 'złapie' taksówkę. Te zmiany spowodowały, że z rynku wypadło wielu kierowców, którzy dorabiali sobie, jeżdżąc z aplikacją. Warto pamiętać, że z powodu deficytu kierowców może wydłużyć się czas oczekiwania na zamawiany przejazd.

To koniec Ubera? NOWE przepisy

Póki co nie ma większych powodów do niepokoju. Uber i pozostali przewoźnicy będą funkcjonować bez zmian. Problemem może okazać się jednak wydłużenie czasu usługi. Nie można również stwierdzić, że to nie pierwszy krok do tego, by licencja obowiązywała przewoźników we wszystkich opcjach przejazdu.

ESKA XD #003
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE