Ulica Sokratesa

i

Autor: Ewa Sas

Dobra wiadomość dla kierowców. Po majówce wrócą na Sokratesa

2022-04-13 9:06

Z kilkumiesięcznym opóźnieniem zakończy się remont ulicy Sokratesa. I to nie całej inwestycji, a jedynie części dla kierowców. Jezdnia w obu kierunkach zostanie otwarta już po majówce. Szczegóły w naszym artykule.

Koniec utrudnień na Sokratesa

Zwężenie do jednego pasa w każdym kierunku, ścieżki rowerowe i skrócone przejścia dla pieszych z azylem. Tak docelowo ma wyglądać ulica Sokratesa. Na ten efekt przyjdzie nam jednak jeszcze poczekać. Najwcześniej skończą się prace przy samej jezdni, co jest dobrą informacją dla kierowców. Południowy odcinek ulicy był już gotowy pod koniec zeszłego roku. Północny ma być gotowy po majówce. - Stołeczny Zakład Remontów i Konserwacji Dróg zaczął kładzenie nawierzchni po północnej stronie ulicy Sokratesa. To ostatni etap prac drogowych. Asfaltowanie potrwa do długiego weekendu majowego, kiedy zostanie położona wierzchnia warstwa nawierzchni i zostanie wymalowane oznakowanie poziome. Pewnie po tym cała szerokość jezdni będzie mogła zostać oddana kierowcom - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich - Potem wykonawca jeszcze przez kilka tygodni będzie prowadził prace na chodnikach. Dodatkowo osobna firma zajmie się sadzeniem zieleni wzdłuż ulicy Sokratesa.

Nową ulicą Sokratesa pojedziemy po majówce

Opóźnione prace

Remont Sokratesa miał się zakończyć jeszcze w 2021 roku. Drogowcy byli jednak zajęci rozszerzaniem strefy płatnego parkowania na Ochocie i Żoliborzu, a przez pandemię COVID-19 musieli pracować w uszczuplonym składzie. Cały remont to pokłosie tragicznego wypadku z 2019 roku. Wówczas rozpędzone bmw śmiertelnie potrąciło mężczyznę, który ze swoją rodziną przechodził przez pasy. Sprawca wypadku został w zeszłym roku skazany na siedem lat i dziesięć miesięcy więzienia.

QUIZ. Wiesz wszystko o tradycjach wielkanocnych?

Pytanie 1 z 10
Prezenty wręczane dzieciom w czasie świąt wielkanocnych są kojarzone z:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE