Uchodźcy z Ukrainy dostaną ogromne wsparcie. Tajwan przekaże Warszawie milion dolarów

2022-10-05 19:43
Rafał Trzaskowski
Autor: PAP/Tomasz Gzell

Tajwan przekaże milion dolarów na rzecz Ukraińców, którzy przyjechali do Warszawy po rozpoczęciu wojny. Rafał Trzaskowski i Bob Chen podpisali już porozumienie umożliwiające przekazanie darowizny.

Milion dla uchodźców z Ukrainy w Warszawie

- Już w maju otrzymaliśmy 300 tys. euro, a teraz trafi do nas kolejna darowizna, bo Tajwan zdecydował się przekazać jeszcze milion dolarów na pomoc naszym ukraińskim gościom. To dla nas bardzo ważne, że w tak trudnej sytuacji możemy liczyć na naszych przyjaciół, i że nasze kontakty międzynarodowe owocują konkretnym wsparciem. Bardzo dziękuję za tę pomoc – mówił podczas uroczystości prezydent Rafał Trzaskowski.

Czytaj również: ZUS pilnie przypomina. Coraz mniej czasu na wniosek o Dobry Start 2022

Podkreślił, że współpraca pomiędzy Warszawą a Tajpej jest kontynuowana od 1995 roku. Miasta współpracują na wielu płaszczyznach: od handlu, poprzez przemysł, kulturę, aż po wymianę doświadczeń w zakresie zarządzania. Także wtedy, gdy stolica stanęła przed wyzwaniem zapewnienia opieki setkom tysięcy Ukraińców, mogła liczyć na pomoc.

- Przede wszystkim chciałbym wyrazić głęboki szacunek i uznanie dla władz miasta Warszawy i mieszkańców za życzliwość i hojność okazaną mieszkańcom Ukrainy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny z powodu nieuzasadnionej agresji Rosji. Chociaż Tajwan i Ukraina są od siebie odległe geograficznie, to mieszkańcy Tajwanu głęboko współczują i rozumieją to, czego doświadczają Ukraińcy" – powiedział Bob Chen, dyrektor Biura Przedstawicielstwa Tajpej w Polsce.

Pieniądze z darowizny będą przeznaczone na wsparcie gości z Ukrainy i procesu ich integracji w Warszawie.

Express Biedrzyckiej - Dura: Ukraina wygra tę wojnę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE