ZUS pilnie przypomina. Coraz mniej czasu na wniosek o Dobry Start 2022

2022-10-05 16:55
Pieniądze emerytura
Autor: Pixabay / margaretty

ZUS wydał komunikat ws. programu Dobry Start. Przedstawiciele instytucji przypomnieli, że na dodatkowe 300 zł będą mogli liczyć jedynie ci uprawnieni, którzy złożą wniosek do 30 listopada. Czasu jest więc coraz mniej.

W oficjalnym komunikacie, który pojawił się na stronie internetowej ZUS, przypomniano, że wnioski o Dobry Start 2022 (300 plus) składać można jedynie do 30 listopada. "Do tej pory wypłaciliśmy już blisko 1,3 mld zł na wyprawki szkolne dla 4,2 mln uczniów w ramach programu Dobry Start. Weryfikujemy wnioski oraz wypłacamy świadczenia niemal w 100 proc. automatycznie" - przekazano.

Dobry Start 2022 - wniosek. Dla kogo 300 plus?

Wniosek o Dobry Start 2022 złożyć może konkretna grupa świadczeniobiorców. Należy bowiem pamiętać, że 300 plus ma być przeznaczone na dzieci. Tym samym o pieniądze mogą wnioskować:

  • rodzic,
  • opiekun prawny dziecka,
  • opiekun faktyczny dziecka,
  • osoba sprawująca pieczę zastępczą nad dzieckiem,
  • osoba ucząca się (pełnoletni uczeń, który nie jest na utrzymaniu rodziców, ponieważ nie żyją lub ma ustalone alimenty),
  • osoba usamodzielniana.

Obecnie wnioski można składać jedynie elektronicznie.

Czytaj również: Kopciuchy w Warszawie do wymiany. Do kiedy można wnioskować o pieniądze?

Kiedy 300 plus pojawi się na kontach? Ile się czeka?

Przedstawiciele ZUS zaznaczają, że świadczenie jest wypłacane w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku. Dotyczy to osób, które przesłały go drogą elektroniczną we wrześniu, październiku lub listopadzie. Pieniądze pojawią się na zaznaczonym we wniosku koncie bankowym.

Chciały ratować wnuki, straciły oszczędności życia. Seniorki ofiarami bezwzględnych oszustów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE