Trzech mężczyzn zakłóciło mszę świętą. Zostali zatrzymani

2023-01-16 9:05
Ołtarz /zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com fot. Tscharlie, CC0

Trzech mężczyzn zakłócało mszę świętą w piątek w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na Ursynowie. Przeklinali i krzyczeli. Dwóch wiernych nie wytrzymało ich zachowania i agresywni panowie zostali wyprowadzeni z kościoła. Potem ich sprawą zajęła się policja.

Na warszawskim Ursynowie doszło do niecodziennej sytuacji. Trzech mężczyzn zakłóciło mszę świętą w jednym z tamtejszych kościołów. Podczas nabożeństwa przeklinali i krzyczeli, a gdy zostali wyprowadzeni, zaczęli uderzać w drzwi wejściowe. Cała trójka została szybko zatrzymana przez policję.

Ursynów: Zakłócili mszę świętą. Zostali zatrzymani

Do zdarzenia doszło w piątek w kościele pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła na Ursynowie. Podczas nabożeństwa do kościoła weszło trzech mężczyzn, którzy zaczęli przeklinać i krzyczeć. W pewnym momencie dwóch wiernych nie wytrzymało ich zachowania i wyprowadzili agresywnych mężczyzn z kościoła. Oni jednak dalej uderzali jeszcze w drzwi wejściowe. Do tego stopnia zakłócili mszę świętą, że trzeba było przerwać nabożeństwo, a o sprawie poinformować policję.

Czytaj także: Kolęda 2023. Archikatedra Warszawska radzi, jak się przygotować

- W piątek tuż po godzinie 20 przyjęte zostało zawiadomienie w tej sprawie - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Aktualnie prowadzone są czynności w kierunku złośliwego przeszkadzania w wykonywaniu aktu religijnego.

- W tym samym czasie policyjni wywiadowcy zatrzymali pierwszego z podejrzanych. To mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna trafił do aresztu policyjnego. Miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejnych dwóch mężczyzn policjanci z Ursynowa zatrzymali w sobotę. Trwają dalsze ustalenia śledczych. W niedzielę zaplanowano dalsze czynności z udziałem zatrzymanych - przekazał policjant. 

Za złośliwe przeszkadzanie w wykonywaniu aktu religijnego może grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub do dwóch lat więzienia. Z całą pewnością mężczyźni będą musieli odpowiedzieć za swój czyn.

Kierowca BMW uciekał przed policją. Pościg krakowskich służb
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE