Tragiczne odkrycie na terenie ośrodka dzierżawionego przez Rosjan. Odnaleziono szczątki psa

2022-11-09 14:24

Na terenie przejętego przez Lasy Państwowe ośrodka nad Zegrzem, dzierżawionego wcześniej przez rosyjską ambasadę, dokonano tragicznego odkrycia. Znaleziono bowiem szczątki martwego, zagłodzonego psa, zamkniętego w jednym z domków.

2 listopada funkcjonariusze straży leśnej Lasów Państwowych przejęli i zabezpieczyli ośrodek nad Zegrzem dzierżawiony przez Ambasadę Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Jak się okazało, wnętrza budynków oraz cały teren były skrajnie zaniedbane i zniszczone. Przedstawiciele Lasów Państwowych stwierdzili nawet, że bez wyceny biegłych trudno jest określić wartość ośrodka. Więcej na ten temat możecie się dowiedzieć tutaj.

W ośrodku nad Zegrzem dzierżawionym przez ambasadę Rosji znaleziono szczątki psa

Niestety, podczas przeglądu terenu, natrafiono nie tylko na powybijane okna, śmieci i przegnite podłogi. - W odebranym Rosjanom ośrodku nad Zegrzem znaleźliśmy martwego, zagłodzonego psa. Widać ślady, jak zwierzak próbował się wydostać z zamkniętego domku. Policja zbada sprawę. Zdjęcie jest zbyt drastyczne, by je pokazać w oryginale - przekazał rzecznik Lasów Państwowych Michał Gzowski.

Nieco więcej informacji w sprawie Gzowski udzielił redakcji warszawskiego Super Expressu. - Nie jest to dzikie zwierzę. Zachowały się jego wąsy i uszy. Według wstępnych oględzin możemy stwierdzić, że pies był zamknięty w pomieszczeniu przez kilka miesięcy. Domek letniskowy, w którym odnaleziono jego kości, był szczelnie zamknięty. Reszta budynków miała pootwierane drzwi, powybijane okna, ten - nie - przekazał.

Teraz sprawą zajmie się policja. Służby mają sprawdzić, czy nie doszło do popełnienia przestępstwa. Obecnie wszystko wskazuje na to, że ktoś z premedytacją zamknął psa w środku i nie wypuszczał, czym doprowadził do jego śmierci. 

Dwie budy stojące na terenie ośrodka wskazują, że Rosjanie mieli więcej zwierząt. Nie wiadomo jednak, co się z nimi stało.

Tak wygląda rosyjski ośrodek nad Zegrzem. Przejęły go Lasy Państwowe
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE