Na placu zabaw w Łazienkach Królewskich nie można narzekać na nudę

i

Autor: Ewa Sas

To najweselsze miejsce w całych Łazienkach Królewskich! Rządzą tu dzieci

2022-05-24 20:40

Na to miejsce czekała niejedna rodzina, która do tej pory odwiedzała Łazienki Królewskie. W kompleksie parkowym otwarto ogromny plac zabaw! Atrakcje przygotowano zarówno z myślą o mniejszych, ale i większych dzieciach, a nawet dorosłych!

Kubuś Puchatek i Przyjaciele. Nowa wystawa rzeszowskim Muzeum Dobranocek

Nie ma monotonii

Plac zabaw współgra z resztą Łazienek Królewskich, gdyż wykonano go przede wszystkim z drewnianych elementów, a na podłożu gości piasek. Jest też część, która docelowo ma być wodnym placem zabaw - władze Łazienek Królewskich obiecują, że będzie czynna już od końca tego tygodnia. 

- Na dzieci czekają huśtawki, zjeżdżalnie terenowe, karuzela linowa, drewniane domki, a także równoważnia - mówi Agata Zawora, rzeczniczka Łazienek Królewskich. - Na specjalnym placu wodnym dzieci będą mogły poeksperymentować z wodą. Mamy też gongi, dendrofon i hopki muzyczne - dodaje.

Dla starszych przewidziano leżaki, a także stoły do gier w szachy i warcaby. Naturalna powierzchnia piasku, drewna i kory mają wzbudzać w małych odkrywcach chęć poznawania i doznania sensoryczne. Twórcy tego miejsca chcieli, żeby było one atrakcyjne także dla niepełnosprawnych odwiedzających.

Zadowolone dzieci i dorośli

Zapytani przez nas rodzice przyznają, że od dłuższego czasu brakowało takiego miejsca na mapie łazienek. Plac zabaw już kiedyś był, ale w zdecydowanie innej formie.

- Było kiedyś tu takie miejsce, raczej skromne. A to? Mnie się podoba. Tam jest starsza dziewczynka, tu jest młodszy chłopczyk i oboje mają co robić! - mówi jedna z mam. - Można przyjść z dziećmi na jeden taki plac i spędzić tutaj pół dnia - dodaje tata, który na plac przyszedł ze swoim synem. Rodzice często napomykają, że po zamknięciu placu zabaw w Parku Ujazdowskim, który nie wiadomo kiedy zostanie wyremontowany i ponownie otwarty, to miejsce stało się jedynym, do którego mogą przyjść i pobawić się z dziećmi.

Plac zabaw jest czynny codziennie w tych samych godzinach, co kompleks parkowy - od godz. 6.00 do godz. 21.00.

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE