Telefony pilnie poszukiwane! Trafią do osób w kryzysie bezdomności. Jak dołączyć do akcji?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Telefony pilnie poszukiwane! Trafią do osób w kryzysie bezdomności. Jak dołączyć do akcji?

Telefony pilnie poszukiwane! Trafią do osób w kryzysie bezdomności. Jak dołączyć do akcji?

2021-01-12 18:52

Budki telefoniczne czy ogólnodostępne telefony to już przeszłość. Jeśli nie masz komórki - jesteś wykluczony. W takiej sytuacji jest wiele osób, które znalazły się w kryzysie bezdomności. Fundacja Daj Herbatę zamierza z tym wykluczeniem walczyć. Dlatego organizuje zbiórkę telefonów komórkowych dla bezdomnych. Jak dołączyć do akcji?

Performance artystyczny - każdy może być bezdomnym

Telefony dla bezdomnych. Fundacje walczą z cyfrowym wykluczeniem

Telefony potrzebne od zaraz. Nie muszą być najnowszej generacji. Najważniejsze, by były sprawne i w komplecie z ładowarką. To w ramach akcji fundacji Daj Herbatę, która na co dzień wspiera osoby w kryzysie bezdomności. Przyda się każdy sprzęt. - Niektórzy panowie znają się tylko na tych starych telefonach, niektórzy potrzebują już nowszych, żeby np. szukać przez internet pracy. WI-FI jest czasami ogólnodostępne. Teraz nie mają też dostępu do bibliotek ze względu na COVID. Wcześniej często tam byli i szukali pracy - tłumaczy Katarzyna Nicewicz z fundacji Daj Herbatę.

Czytaj także: Zamiast twarzy ma lustro. Wyjątkowy performance w centrum Warszawy [ZDJĘCIA]

Póki co zbiórka nie idzie najlepiej, a potrzeby są bardzo duże. - Tych telefonów potrzebujemy praktycznie cały czas, żeby mieć je pod ręką. Żeby po prostu je dawać, żeby mieli możliwość kontaktu z nami i ze światem. Żeby podać numer przyszłemu pracodawcy, jeżeli będzie chciał oddzwonić, żebyśmy mogli w ogóle dać znać, że znaleźliśmy jakąś ofertę pracy, albo jest miejsce w ośrodku - dodaje Nicewicz.

QUIZ. Test z geografii. My mówimy miasto, ty wskazujesz województwo! Nie łudź się, że to będzie takie proste

Pytanie 1 z 20
Na rozgrzewkę: Warszawa leży w województwie...

Telefony dla Serca Miasta

Podobną zbiórkę prowadzi także inna fundacja wspierające osoby w kryzysie bezdomności.  - Jeśli z końcem roku, wymieniliście aparat na nowy i nie wiecie co zrobić ze starym, podpowiadamy! Walczcie razem z nami z WYKLUCZENIEM CYFROWYM! ?Jeśli na dnie szuflady, macie telefony z epoki, które są sprawne, również chętnie je przyjmiemy! - czytamy na profilu fundacji Serce Miasta.

Czytaj także: Pomóż dzieciom uchodźczym w nauce. Chlebem i Solą szuka wolontariuszy. Jak dołączyć?

Gdzie można oddać telefon komórkowy?

W przypadku zbiórki organizowanej przez Fundację Daj Herbatę, telefony można przynosić do punktu w Al. Krakowskiej 143 w każdy wtorek od 10 do 13. Można też wysłać je do paczkomatu lub przynieść w każdy poniedziałek na Dworzec Centralny od godz. 19 do 20. Serce Miasta zbiera komórki w siedzibie przy 11 listopada od poniedziałku do piątku w godzinach 10 -16 lub w klubokawiarni chmury od poniedziałku do niedzieli w godzinach 12-21.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE