W sklepach zabraknie makaronu? Koszty energii mogą wstrzymać produkcję

2022-09-21 11:01
W sklepach zabraknie makaronu? Koszty energii mogą wstrzymać produkcję
Autor: pexels.com W sklepach zabraknie makaronu? Koszty energii mogą wstrzymać produkcję

W sklepach są już problemy z dostępnością m.in. cukru. Wkrótce może zabraknąć kolejnych podstawowych produktów. Chodzi o gigantyczne ceny surowców i energii, które mogą spowodować wstrzymanie produkcji.

W sklepach zabraknie makaronu?

Na sklepowych półkach wkrótce może zabraknąć kolejnego podstawowego produktu. Do tej pory największy problem pojawił się z dostępnością cukru. Ostrzegano też o problemach z mąką czy ryżem. Teraz w sklepach może zabraknąć także makaronu.

Czytaj także: Szokujące ceny na koniec roku. Co zdrożeje najbardziej? [LISTA PRODUKTÓW]

Wysoka inflacja, gigantyczne ceny energii i gazu oraz wzrost cen surowców - to główne problemy producentów. Polska Izba Makaronu ostrzega, że niestabilny rynek może doprowadzić do wstrzymania produkcji. Sytuacja geopolityczna nie pozwala na planowanie z dużym wyprzedzeniem, co utrudnia negocjacje nowych kontraktów.

Kolejny apel do ministra

W związku z trudną sytuacją na rynku Polska Izba Makaronu razem z Polskim Związkiem Pracodawców Przemysłu Zbożowo-Młynarskiego ponownie zwróciły się o pomoc do rządu, tym razem do wiceprezesa Rady Ministrów i ministra aktywów państwowych, Jacka Sasina. Poproszono o rozmowy dotyczące wsparcia dla producentów żywności, w związku z rosnącymi cenami enerii elektrycznej, paliw i gazu - informuje portalspozywczy.pl.

Komorowski MIAŻDŻY zakupy Błaszczaka! O co chodzi?!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Kanały i cieśniny. Nawet najlepsi mogą mieć problem

Pytanie 1 z 10
Ile lat trwała budowa Kanału Sueskiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE