Tarcza Antykryzysowa: Gigantyczne pieniądze pomogą wyjść z kryzysu? Kto otrzyma pomoc od państwa? [KORONAWIRUS]

2020-03-18 16:27 STAN
Tarcza Antykryzysowa. Kto otrzyma pomoc?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Tarcza Antykryzysowa to gigantyczna pula pieniędzy, które mają pomóc małym przedsiębiorcom i pracownikom wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa. Ile pieniędzy przeznaczono na ten cel? Kto otrzyma pomoc od państwa? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Tarcza Antykryzysowa

Odsunięcie płatności ZUS, wypłaty dla niepracujących i odroczenie kredytów to jedne z głównych założeń pakietu antykryzysowego. Na te wszystkie cele przeznaczonych ma być 212 miliardów złotych. Pomoc otrzymają przede wszystkim małe i średnie przedsiębiorstwa, ale także pracownicy. Jeśli firma udowodni, że po obostrzeniach związanych z pandemią wpadła w kłopoty finansowe, będzie mogła odroczyć płacenie składek ZUS, otrzymać niewielkie pożyczki na bardzo korzystnych warunkach, a państwo pomoże jej w wypłacaniu pensji. Chodzi nawet o 40 proc. wynagrodzenia w wysokości średniej krajowej. Jeśli ktoś ma umowę o dzieło lub jednoosobową działalność- tu wsparcie ma sięgać 80 proc. pensji minimalnej.

- Bezrobocie jest czymś, co chcemy przez tę tarczę antykryzysową - społeczną i gospodarczą odepchnąć - podkreśla premier Mateusz Morawiecki.

Premier zapewnił, że pakiet antykryzysowy będzie uruchomiony w ciągu kilkunastu najbliższych dni. Szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie Kancelarii Premiera.

Koronawirus: lista szpitali

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.