Tani węgiel z dopłatą od rządu. Cena za tonę? Tylko 1000 zł - zapowiedział Jarosław Kaczyński

2022-10-09 10:18
Węgiel
Autor: KASIA ZAREMBA / SUPER EXPRESS Węgiel z dopłatą od rządu - zapowiedział Jarosław Kaczyński

Dopłaty będą, będzie cały mechanizm obniżenia ceny węgla. Celem jest 1999 złotych za tonę, plus tysiąc złotych dopłaty, czyli węgiel po tysiąc złotych. Biorąc pod uwagę inflację, to będzie tak jak w zeszłym roku - zapowiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS. W dystrybucji tańszego węgla mają pomóc samorządy.

Tani węgiel po 1000 zł za tonę - zapowiada prezes PiS

Będą dopłaty, będzie cały mechanizm obniżenia ceny węgla. Celem jest 1999 zł za tonę, plus tysiąc złotych dopłaty, czyli węgiel po 1000 złotych. Biorąc pod uwagę inflację, to będzie tak jak w zeszłym roku. To jest nasz cel i jestem przekonany, że będziemy potrafili go zrealizować - zapowiedział w niedzielę prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Szczegóły tego rozwiązania nie są jeszcze znane.

Kaczyński, podobnie jak wcześniej inni przedstawiciele władzy zapewnił, że "węgla dla nikogo nie zabraknie".

Węgiel od samorządów

- A dystrybucja? Próbowaliśmy to zrobić przez składy węglowe, ale składy nie były tym kompletnie zainteresowane - oni chcą po prostu trzymać ten węgiel, aż ludzie będą zmuszeni, żeby kupować go po trzy, czy nawet cztery tysiące złotych. My chcemy go dystrybuować przez samorządy, samorządy muszą się za to wziąć - wyjaśniał, podkreślając przy tym, że samorządy otrzymały środki od rządu, które mogą być przeznaczone np. na zakup węgla dla najuboższych mieszkańców.

Przeczytaj także: Jak kupić węgiel? Węgiel z PGG to nadal problem, ale sprawdź inne opcje z listy

Dodatek węglowy

Przypomnijmy, że do 30 listopada br. można składać wnioski o dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł, który przysługuje gospodarstwom domowym, dla których głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym, brykietem lub pelletem, zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Przeczytaj także: Dodatek węglowy. Złożyłeś wniosek? Wypłaty już ruszyły, sprawdź konto

Dramat w Legionowie. Spółka musi pożyczyć gigantyczne pieniądze na węgiel, by ogrzać mieszkańców
Listen to "Tak oszczędzają Polacy. Siedzą W ZIMNIE, po ciemku i jedzą SUCHY chleb! Ludzie wyjdą na ULICE!" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE