Szpitale polowe w Warszawie - gdzie powstaną? To nie tylko Stadion Narodowy!

2020-10-21 9:47
Szpitale polowe w Warszawie - gdzie powstaną? To nie tylko Stadion Narodowy!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: Szpitale polowe w Warszawie - gdzie powstaną? To nie tylko Stadion Narodowy!

Szpitale polowe w Warszawie - gdzie powstaną? To nie tylko Stadion Narodowy! Rośnie liczba chętnych do pracy w szpitalu polowym, organizowanym na Stadionie Narodowym! Trwają prace nad uruchomieniem pierwszej polskiej polowej lecznicy, w tej chwili rozpoczął się już montaż sprzętu, między innymi, instalacji tlenowej. Dobra wiadomość jest taka, że przybywa też pielęgniarek i ratowników medycznych gotowych do pracy w tym miejscu. Gdzie jeszcze powstanie szpital polowy? Są nowe informacje!

Szpitale polowe w Warszawie - gdzie powstaną? To nie tylko Stadion Narodowy! Na Narodowym początkowo znajdzie się miejsce dla ponad pół tysiąca chorych cierpiących z powodu COVID-19. Ale jak zapewnia premier Morawiecki, baza łóżek powiększana jest w całym kraju. Mówi się również o drugim obiekcie w stolicy, który również ma zostać przemieniony w szpital polowy. Rozpatrywana jest m.in. lokalizacja w hali Expo XXI. O tym pomyśle poinformowała rzeczniczka wojewody mazowieckiego Ewa Filipowicz. Dodała też, że szpital ten pomieści kilkaset łóżek.

 

Szpital polowy na hali Expo XXI - kiedy ruszy?

Rzeczniczka wojewody mazowieckiego, odnosząc się w rozmowie z PAP do tych doniesień, poinformowała, że lokalizacja w hali Expo XXI jest rozpatrywana, a w szpitalu ma powstać docelowo kilkaset łóżek. "Zgodę na utworzenie szpitala tymczasowego wydaje Minister Zdrowia. Decyzja co do uruchomienia jeszcze nie zapadła" - podkreśliła.

Filipowicz zaznaczyła, że prace organizacyjne nad utworzeniem kolejnego szpitala tymczasowego w Warszawie prowadzi w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim zespół, który - jak dodała - "zapewnia sprawną realizację przedsięwzięcia".

Kolejka do mobilnego punktu pobrań w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE