Szpital na Narodowym się wypełnił! Działa od 25. listopada

2021-11-29 16:05
Szpital MSWiA na Narodowym pełny
Autor: materiały prasowe Szpital MSWiA na Narodowym pełny

100 łóżek w placówce MSWiA na Narodowym jest zajętych. To wszystkie miejsca, które przygotowano do tej pory dla pacjentów covidowych. Ten szpital mógłby przyjąć 400 pacjentów, odciążyć szpitale i SOR-y, ale tak nie jest - mówi nam przewodniczący komisji zdrowia w Sejmiku Mazowsza.

Jak prawidłowo wspierać odporność małego dziecka dietą?

Placówka na Narodowym się wypełniła!

W szpitalu Narodowym w Warszawie wszystkie łóżka są już zajęte! Placówka MSWiA wypełniła się w cztery dni po otwarciu (działalność wznowiła 25. listopada). Tak wynika z danych o dostępności miejsc w szpitalach. Raporty przygotowują wszystkie placówki przyjmujące pacjentów covidowych. - Te 100 łóżek w szpitalu na Narodowym zostało zapełnionych. Czekamy na zwiększenie liczby dostępnych miejsc, bo potrzeby rosną. To mogłoby odciążyć SOR-ry, izby przyjęć w szpitalach i czas interwencji karetek z pacjentem - mówi dyrektor warszawskiego pogotowia Karol Bielski. - Ten szpital ma dużo większy potencjał niż te 100 przygotowanych łóżek. Ma przyjmować co najmniej 400 pacjentów, a tak nie jest. To musi się zmienić - mówi przewodniczący komisji zdrowia Sejmiku Mazowsza Krzysztof Strzałkowski.

W tym samym czasie we wszystkich warszawskich szpitalach w sumie przybywa ponad 700 pacjentów z koronawirusem. Wolnych zostało zaledwie kilkadziesiąt miejsc. - Sytuacja jest krytyczna. Apelujemy o szczepienia - mówi Marzena Wojewódzka ze stołecznego ratusza. W największym covidowym szpitalu tymczasowym w Warszawie - szpitalu Południowym - zajętych jest 280 z niemal 300 łóżek.

Czytaj także: Blokował karetkę jadąc pod prąd! "K..., facet, ludzie umierają przez ciebie" [WIDEO]

QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy

Pytanie 1 z 10
Który z braci Golec jest za gwiazdką?
QUIZ. Rozpoznaj liderów tych zespołów! Niektóre pytania sprawią Wam problemy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE