Szczepienia na koronawirusa w Polsce: jak będą wyglądały? Kto pierwszy, a kto ostani otrzyma lek na COVID-19? [ZASADY]

2020-12-02 8:04
Koronawirus: NIE BĘDZIE już leczenia amantatydą. Włodzimierz Bodnar wydał OŚWIADCZENIE
Autor: fernandozhiminaicela/pixabay.com Koronawirus: NIE BĘDZIE już leczenia amantatydą. Włodzimierz Bodnar wydał OŚWIADCZENIE

W środę 2 grudnia dowiemy się jak będzie wyglądał system szczepień na koronawirusa w Polsce. Informację zapowiadali szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz wiceszef Resortu Zdrowia. Na razie wiadomo, że w Polsce szczepienia przeciw koronawirusowi będą dobrowolne. Do kogo w pierwszej kolejności trafi preparat?

Preparat w pierwszej kolejności trafi do seniorów, służb medycznych i mundurowych. Jak podkreślał rzecznik ministerstwa zdrowia, Wojciech Andrusiewicz - w styczniu do Polski ma trafić pierwsza partia dwóch mln szczepionek:

- W pierwszym etapie będziemy mieli myślę do dyspozycji w granicach dwóch milionów szczepionek, które będziemy musieli rozdysponować i zaszczepić. Myślę, że ten proces szczepień będzie przebiegał dużo szybciej niż jakikolwiek proces szczepień, który na dziś znamy w Polsce i który w Polsce dotychczas przebiegał. 

Szczepienia na koronawirusa w Polsce: jak będą wyglądały?

Ministerstwo zdrowia poinformowało, że do Polski, według umowy z producentem, ma dotrzeć w sumie ponad 30 mln dawek szczepionki. Dwa koncerny farmaceutyczne, Pfizer i BioNtech już wystąpiły do Europejskiej Agencji Leków - o warunkową autoryzację ich preparatu, chcą, żeby był dopuszczona do użytku już w połowie grudnia.

Świąteczna iluminacja w Lesznie czeka na odpalenie

Szczepienia na koronawirusa w Polsce:kto pierwszy będzie zaszczepiony?

Pierwszy zaszczepiony zostanie personel medyczny. Kolejne szczepienia przejdą seniorzy, a następnie kolejność ustalana będzie według daty urodzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE