Studiują od roku, teraz będą mieć swój budynek. Collegium Medicum UKSW rośnie w oczach

2020-08-18 18:41
Budynek Collegium Medicum UKSW ma być gotowy pod koniec przyszłego roku
Autor: Ewa Sas

Rok temu Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego uruchomił studia medyczne. Studenci zajęcia mieli w różnych salach uczelni. Dopiero w przyszłym roku doczekają się własnego budynku. Przedstawiciele uczelni wmurowali kamień węgielny pod budowę Collegium Medicum. Budynek ma być gotowy pod koniec przyszłego roku.

To będzie budynek 3-piętrowy. Znajdą się w nim pomieszczenia administracyjne, dydaktyczne i praktyczne, czyli same symulujące prace lekarzy. - Pomieszczenia symulujące działanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, sali operacyjnej, sal endoskopowych, sal noworodkowych czy nawet takiej sali, gdzie pielęgniarki uczą się codziennej pielęgnacji chorego - wymienia Jakub Pawlikowski, dziekan wydziału medycyny.

W zeszłym roku studia medyczne na UKSW rozpoczęło 100 studentów. W tym roku dołączy do nich kolejnych 120. W tej chwili uczelnia poprzestaje na kierunkach lekarskim i pielęgniarskim, ale plany na przyszłość są ambitne - Przyszłościowo myślimy o farmacji - przyznaje ksiądz prof. Stanisław Dziekoński, rektor uczelni.

To jednak nie koniec inwestycji. Już teraz do użytku gotowa jest nowa hala sportowa uczelni. UKSW do tej pory było jedynym uniwersytetem z wieloma kierunkami, który nie miał swojego zaplecza sportowego. - Jest to hala, która mieści boisko do piłki ręcznej o wymiarach olimpijskich. To jedyna tego typu hala w województwie mazowieckim - opisuje ksiądz prof. Dziekoński i dodaje, że w środku jest też przestrzeń do zajęć fitness. Jak zapewniają władze uczelni, kompleks sportowy będzie dostępny dla mieszkańców dzielnicy Bielany.

Nowe karetki i defibrylatory dla Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białymstoku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE