Student Politechniki stworzył robota, który straży pożarnej w akcjach ratunkowych!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Student Politechniki stworzył robota, pomoże który straży pożarnej w akcjach ratunkowych! [WIDEO]

2022-03-15 10:06

„LIvE SAVER” – to nazwa zdalnie sterowanego robota mobilnego, który pomoże straży pożarnej w akcjach ratunkowych. Zaprojektował go Piotr Kurządkowski, student Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej i strażak-ochotnik.

Robot osadzony jest na aluminiowym podwoziu, a jego gąsienice wprawiane są w ruch za pomocą dwóch silników prądu stałego. Mózgiem całego robota jest mikrokontroler, współpracujący z modułem kamery oraz obsługujący komunikację bezprzewodową. Dodatkowo zestaw wyposażony jest w czujniki gazów wybuchowych, takich jak metan czy LPG, oraz czujnik temperatury i wilgotności. Zebrane z nich dane są kluczowe przy podejmowaniu decyzji o przebiegu akcji ratunkowej. Aby zapewnić większe pole widzenia w osi pionowej, kamera została umieszczona na serwomechanizmie. Cały układ zasilany jest czterema akumulatorami.

Koncert dla Ukrainy na bydgoskiej Wyspie Młyńskiej

Quiz na prawdziwego Polaka. Test z patriotyzmu

Pytanie 1 z 10
W 1834 roku anonimowo ukazał się Kordian Juliusza Słowackiego. W którym mieście miało to miejsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE