Strażnicy miejscy uratowali łabędzia. Miał haczyk wbity w dziób i szyję zaplątaną w żyłkę

2021-01-15 14:50
Strażnicy miejscy uratowali łabędzia. Miał haczyk wbity w dziób i szyję zaplątaną w żyłkę
Autor: Straż miejska Warszawa https://www.strazmiejska.waw.pl/aktualnosci/wilanow/9898-uratowany-%C5%82ab%C4%99d%C5%BA-trafi%C5%82-do-lecznicy.html

Strażnicy miejscy z Ekopatrolu otrzymali zgłoszenie o wychudzonym i wyczerpanym łabędziu pływającym po jeziorku przy ul. Europejskiej na warszawskim Wilanowie. Z daleka widać było, że zwierzę ma też problem z wyprostowaniem szyi. Po schwytaniu zwierzęcia okazało się, że w dziób ma wbity wędkarski haczyk, a szyję oplątaną żyłką.

Po otrzymaniu zgłoszenia strażnicy miejscy z Ekopatrolu pojawili się na miejscu. Gdy jednak żadne próby zwabienia wystraszonego zwierzęcia nie powiodły się, strażnicy poprosili o pomoc Straż Pożarną. Łabędź odpłynął na środek jeziora i konieczne było użycie łodzi. Po kilkunastu minutach ptak został schwytany. Strażnicy uwolnili łabędzia od haczyka i wędkarskiej żyłki i przewieźli do Ptasiego Azylu na terenie Warszawskiego ZOO. Tam będzie dochodził do zdrowia.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Oswojona sarenka zgubiła drogę do domu przez śnieg
Sonda
Cieszysz się, że pada śnieg?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE