Co dalej ze zdymisjonowanym komendantem warszawskiej Straży Miejskiej? Podjęto ważną decyzję

2022-05-25 7:53
Straż Miejska
Autor: Cezary Borysiuk flickr.com Straż miejska

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zbigniewa Leszczyńskiego pracy na rzecz miasta w jednej z miejskich jednostek w pionie związanym z bezpieczeństwem - powiedziała PAP rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Leszczyński do jednostki w pionie bezpieczeństwa

W poniedziałek stołeczny ratusz poinformował o nowej komendant Straży Miejskiej. Została nią Magdalena Ejsmont, która zastąpiła na tym stanowisku zdymisjonowanego w piątek Zbigniewa Leszczyńskiego. Ponieważ Leszczyński jest w tzw. okresie ochronnym (pozostały mu 2 lata do emerytury) nie może zostać zwolniony. "Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski wyraził zgodę na kontynuowanie przez Zbigniewa Leszczyńskiego pracy na rzecz miasta w jednej z miejskich jednostek w pionie związanym z bezpieczeństwem" - powiedziała PAP rzecznik stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. "Będzie pracował w sektorze bezpieczeństwa, z uwagi na długoletnią pracę i wiek" - dodała.

Polecamy: FB ESKA Warszawa News - informacje ze stolicy i regionu

Czy Krystian Ochman zaprosił Darię na kawę?

Dymisja po sprawie z motorówką

Zbigniew Leszczyński krytykowany był przez aktywistów, m.in. za nieudolną walkę z nielegalnym parkowaniem. W kwietniu w mediach wypłynęła sprawa kontrowersyjnego przetargu na zakup dla Straży Miejskiej motorówki za ponad pół miliona złotych. Zareagował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który zapowiedział wyjaśnienie tej sprawy i wyciągnięcie konsekwencji.

Magdalena Ejsmont na czele warszawskiej SM

Leszczyński został szefem stołecznej Straży Miejskiej w 2006 roku. Został nominowany na to stanowisko przez ówczesną prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz, której był kierowcą. Wcześniej pracował w Biurze Ochrony Rządu. Został zdymisjonowany w piątek, 20 maja, przez Rafała Trzaskowskiego. Jego miejsce zajęła Magdalena Ejsmont. Nowa komendant dotychczas pracowała w Biurze Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, gdzie zajmowała się bezpieczeństwem imprez masowych. Posiada bogate, dziesięcioletnie doświadczenie w pracy w służbach specjalnych. Zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP – zarówno w kraju, jak też zagranicą. Służyła w Afganistanie. Ukończyła liczne kursy specjalistyczne organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz służby specjalne, w tym dotyczące tematyki analizy zagrożeń. "W pierwszej kolejności pragnę skoncentrować się na właściwej atmosferze pracy wewnątrz formacji. Jestem przekonana, że ma to istotne znaczenie w zapewnieniu sprawności jej funkcjonowania. Planuję spotkanie ze związkami zawodowymi działającymi w straży. Jestem w pełni otwarta na dialog i liczę na dobrą, konstruktywną współpracę. Jesteśmy tu dla mieszkanek i mieszkańców, ich głos będzie zawsze słyszany" – powiedziała komendant Magdalena Ejsmont.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE