STRAJK KOBIET 2.11.2020 Protesty w Warszawie i Polsce. Co będzie się działo na ulicach miast? [MAPA]

2020-11-02 18:24

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego został opublikowany. To właśnie on jest przyczyną licznych protestów, które już drugi tydzień trwają w Polsce. W poniedziałek 2 listopada planowane jest pierwsze spotkanie Rady Konsultacyjnej i konferencja prasowa. Odbędą się również kolejne marsze i protesty na terenie kraju. Gdzie dziś odbywa się strajk kobiet? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa

STRAJK KOBIET 2.11.2020 w Warszawie. Protesty w Warszawie i Polsce. Co będzie się działo na ulicach miast? Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził, że przepis zezwalający na mocy ustawy z 1993 r. na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją spowodowało falę protestów w Polsce. Organizatorzy strajków nie dają za wygraną i przygotowują konkretne postulaty. Do protestujących apelują:

Wiemy, że jesteście zmęczone i zmęczeni. Lepiej czuć zmęczenie, niż taki potworny strach, jaki czuje Kaczyński, który sam sobie zrobił w piątek #zostańWdomu przy pomocy jakichś 2000 policjantów. A na pytanie: "no ale jakie mamy szanse obalenia tego rządu i zrobienia Polski jak należy, w której kobieta nie jest rzeczą i nie rządzą nami złoczyńcy i złodzieje?" odpowiadajcie: WIĘKSZA NIŻ KIEDYKOLWIEK WCZEŚNIEJ. Siły!

Protesty kobiet 2.11.2020 - gdzie się odbywają? UTRUDNIENIA, MAPA

Poniżej znajdziecie mapę, która pozwoli wam sprawdzić, gdzie planowane są protesty, jak również, gdzie się już odbyły. Każdy organizator może dodać do niej swoje wydarzenie. W poniedziałek 2 listopada planowane są w Warszawie:

  • Przejazd TAXI - początek trasy: Stadion Narodowy po godzinie 17.
  • Strajk kobiet - początek trasy: Kolumna Zygmunta po godzinie 16.
Wyjątkowy 1 listopada w Szczecinie. Pustki przed największym cmentarzem w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE