Spis Powszechny 2021: Warszawa szuka rachmistrzów, którzy nas policzą

2021-02-08 16:12
W tym roku spis powszechny! Warszawa szuka rachmistrzów, którzy nas policzą
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne W tym roku spis powszechny! Warszawa szuka rachmistrzów, którzy nas policzą

Spis Powszechny 2021. To ostatnie dni, by zgłosić się do pracy jako rachmistrz! Narodowy Spis Powszechny odbywa się co 10 lat. Kolejny - już w tym roku! Ratusz szuka aż 700 rachmistrzów, którzy policzą warszawiaków. Jak się zgłosić? Jakie warunki należy spełnić?

ESKA XD #015

Spis treści

 1. Spis Powszechny 2021: Czym zajmuje się rachmistrz?
 2. Spis Powszechny 2021: Rekrutacja na rachmistrza: Jakie warunki trzeba spełnić?
 3. Spis Powszechny 2021: Jak się zgłosić?
 4. Narodowy Spis Powszechny: Co to jest?
 5. Kogo dotyczy spis?

Spis Powszechny 2021: Czym zajmuje się rachmistrz?

Do głównych zadań rachmistrza spisowego będzie należeć:

 • przeprowadzenie wywiadów bezpośrednich lub telefonicznych w zależności od aktualnej sytuacji związanej z epidemią COVID-19 z wykorzystaniem urządzenia mobilnego wyposażonego w zainstalowaną aplikacją formularzową,
 • zebranie danych według ustalonej metodologii i zgodnie z kluczem pytań w aplikacji formularzowej,
 • przejęcie części zadań innych rachmistrzów spisowych w sytuacji awaryjnej, np. gdy zmniejszy się liczba rachmistrzów w gminie (np. w przypadku rezygnacji, zachorowań, itp.) lub dotrzymanie terminu realizacji spisu będzie zagrożone.

Spis Powszechny 2021: Rekrutacja na rachmistrza: Jakie warunki trzeba spełnić?

Kandydatem na rachmistrza spisowego może być:

 • osoba w wieku pow. 18 lat,
 • powinna cieszyć się nieposzlakowaną opinią,
 • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,
 • posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie
 • oraz nie może być skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Czytaj także: Fotoradar na Grójeckiej znów na szczycie pod względem liczby wykonanych zdjęć

Spis Powszechny 2021: Jak się zgłosić?

Kandydaci na rachmistrzów spisowych w NSP 2021 mogą składać dokumenty:

 • osobiście w siedzibie Biura Administracji i Spraw Obywatelskich ul. Leona Kruczkowskiego 2 (parter, sala obsługi - stanowiska 16 i 17 - po wcześniejszym telefonicznym umówieniu pod numerami telefonów 22 443 29 00 i 22 443 29 01),
 • poprzez pocztę elektroniczną na skrzynkę e-mailową urzędu spisrekrutacja@um.warszawa.pl,
 • za pośrednictwem platformy ePUAP,wysyłając je poprzez operatora pocztowego (w tym m.in. Pocztę Polską, firmę kurierską).

Więcej informacji na temat spisu można uzyskać na stronie BIP oraz w Gminnym Biurze Spisowym w Warszawie pod numerami telefonów 22 443 29 00, 22 443 29 01, e-mail: spisrekrutacja@um.warszawa.pl

Narodowy Spis Powszechny: Co to jest?

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest przeprowadzany co 10 lat. Ostatni spis odbył się w 2011 roku. Tegoroczny rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do 30 czerwca br.

Spis Powszechny dostarcza urzędom statystycznym szczegółowych informacji o liczbie ludności i jej rozmieszczeniu, strukturze demograficznej i zawodowej, sytuacji ekonomicznej i społecznej gospodarstw domowych wraz z informacją o ich warunkach mieszkaniowych.

Kogo dotyczy spis?

Obowiązkiem spisowym są objęte osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach nie będących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne nie mające miejsca zamieszkania. Obowiązkowi spisowemu podlegają również mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia nie będące mieszkaniami.

Narodowy spis Powszechny Ludności i Mieszkań przeprowadza Główny Urząd Statystyczny.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE