Spektakle online do zobaczenia w telewizji! Player i Teatr 6. łączą siły [REPERTUAR]

2020-12-14 10:28
Spektakle online do zobaczenia w telewizji! Player i Teatr 6. łączą siły [REPERTUAR]
Autor: Canva.com Spektakle online do zobaczenia w telewizji! Player i Teatr 6. łączą siły [REPERTUAR]

Spektakle online do zobaczenia w telewizji! Player i Teatr 6. łączą siły. 2020 rok nie był dobry dla nikogo. Musieliśmy porzucić nasz wygodny, choć czasem zabiegany tryb życia i zrezygnować z wielu przyjemności. Ci, którzy dostarczali nam rozrywki, szczególnie ucierpieli podczas pandemii. Są jednak sposoby, by wspólnie odbić się od dna. Czy próbowaliście już oglądać teatr online? Jeśli nie - macie świetną okazję!

Player i Teatr 6. piętro łączą siły, dostarczając widzom spektakle bez wychodzenia z domu. Na repertuar on-line złożą się komedie, dramaty, pastisze i satyry polityczne. Wśród propozycji w Playerze znajdą się m.in:

  • "Ożenek",
  • "Ucho Prezesa czyli Scheda"
  •  "Niezwyciężony"

Na widzów czeka również zupełnie nowa, interaktywna odsłona "Szkła kontaktowego - live & touch". Pierwszym dostępnym w tej formule tytułem będzie "Ożenek".

Ożenek - informacje o sztuce

Na stronie: teatr6pietro.pl znajdziemy następujące informacje o sztuce, która jako pierwsza będzie dostępna dla widzów Playera.

OŻENEK – nieśmiertelna komedia Nikołaja Gogola – wkracza na scenę Teatru 6. piętro! Znakomici aktorzy w przenikliwej, widowiskowej inscenizacji Andrzeja Bubienia.

„Niewiarygodne zdarzenie w dwóch aktach”, jak Autor nazwał OŻENEK – to prawdziwa teatralna uczta: widowisko, któremu tempo i wigor nadają intrygi swatów oraz umizgi swatanych, zalotników reprezentujących tyle groteskowe, ile przezabawne typy ludzkie. Matrymonialne perypetie Iwana Kuźmicza Podkolesina i Agafii Tichonownej okazują się zaskakującym splotem pragnień i możliwości, zamiarów i losów, którymi podszyte są przygotowania do tytułowej ceremonii. OŻENEK to galeria przejmująco celnych, a zarazem bawiących do łez portretów niemłodych kawalerów i panien, aktualnych zawsze, ilekroć uczucie, status i szansa na szczęście stają się przedmiotami handlowej transakcji.

Siłą OŻENKU jest cała kolekcja postaci, które na stałe wpisały się w światową tradycję teatru komedii. W roli podstarzałego kawalera Podkolesina zobaczymy Michała Żebrowskiego. Podejrzanie atrakcyjną pannę na wydaniu zagra Paulina Chruściel. Z brawurowymi rolami swatów zmierzą się Anna Dereszowska (jako Fiokła Iwanowna) oraz Piotr Głowacki (Koczkariew). Ponadto na scenie ujrzymy feerię brawurowych kreacji: dynamiczne spotkania, dialogi i konfrontacje młodych talentów (Dorota Krempa, Kamil Szklany/Otar Saralidze) z gwiazdami polskiej komedii (Joanna Żółkowska, Janusz Chabior, Cezary Pazura, Cezary Żak).

ESKA XD #012
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE