SPATiF tylko dla zaszczepionych - "chcemy czuć się możliwie jak najbezpieczniej"

2021-12-02 13:21
Klub SPATiF
Autor: Google Klub SPATiF

Od 1. grudnia do warszawskiego Klubu SPATiF wejdą tylko osoby zaszczepione, posiadające negatywny test na koronawirusa lub ozdrowieńcy. Kultowy stołeczny lokal w ten sposób chce dbać o bezpieczeństwo pracowników i klientów. Więcej na ten temat w artykule.

Klub SPATiF przy Alejach Ujazdowskich 45 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich lokali. W tym miejscu regularnie odbywają się koncerty i imprezy taneczne, które przyciągają tłumy ludzi. Od środy, 1. grudnia z kolejki przed wejściem wypadają jednak wszyscy ci, którzy nie przedstawią certyfikatu szczepienia, negatywnego wyniku testu na koronawirusa lub zaświadczenia o przebyciu COVID-19. Klub wprowadził zasadę "tylko dla zaszczepionych" i tym samym stał się kolejnym stosującym tego typu ograniczenie miejscem na mapie Warszawy. Wcześniej zdecydowała się na to restauracja Der Elefant, o czym pisaliśmy tutaj. Jak Klub SPATiF motywuje swoją decyzję? O tym w dalszej części artykułu.

Agresja za maseczkę pod brodą w Lesznie

"Rok temu już właściwie przestaliśmy istnieć"

Post informujący o wprowadzeni zasady pojawił się na Facebooku SPATiFu jeszcze przed 1. grudnia. W długim wpisie klub wyjaśnia swoje motywy. Przepraszamy za niedogodności z tym związane. Uznaliśmy jednak, że prawo do poczucia bezpieczeństwa stoi ponad wszystkimi innymi. Bezpieczeństwo naszych pracowników, bezpieczeństwo naszych gości i bezpieczeństwo całego Spatifu - czytamy na początku. W dalszej części klub przypomina, w jak trudnej sytuacji znalazł się w zeszłym roku, gdy przez pandemię wprowadzono surowe restrykcje, a wiele lokali zawiesiło funkcjonowanie.

Rok temu już właściwie przestaliśmy istnieć. Od tego czasu niewiele zmieniło się na lepsze. Dla nas tym, co decydujące o naszym powrocie, po 14 miesiącach niebytu, jest masowe szczepienie przeciw Covid-19.

Obostrzenia dla dobra pracowników, klientów i samego lokalu

Polska zmaga się obecnie z czwartą falą koronawirusa i niemal codziennie notowane są rekordy zakażeń. Rząd wprowadził nowe obostrzenia, lecz przez trudność w ich egzekwowaniu wiele lokali i instytucji woli ustalać zasady na własną rękę. Decyzję Klubu SPATiF można więc zrozumieć. Post zamieszczamy poniżej.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE