Śnieg na Mikołajki? Zaskakująca prognoza pogody

2022-12-05 13:25
Zima, mróz, śnieg
Autor: Pexels Śnieg na Mikołajki?

W takie dni jak Mikołajki wszyscy mamy nadzieję na zimową aurę. Nic dziwnego, że spoglądamy w stronę komunikatów meteorologicznych i sprawdzamy, czy 6.12 spadnie z nieba biały puch.

Prognoza pogody na Mikołajki 2022

Prognoza pogody w Polsce często jest nieprzewidywalna. Nigdy nie wiadomo, czy w grudniu możemy spodziewać się śniegu, czy niemalże jesiennej pluchy. Pewne jest jednak, że w takich momentach, jak Mikołajki czy Święta Bożego Narodzenia wszyscy liczymy na opady białego puchu.

W ubiegłym roku pierwszy raz od 11 lat na Mikołajki spadł śnieg. Czy tym razem historia się powtórzy? Być może niektóre regiony kraju mogą liczyć na opady śniegu, ale na pewno nie wszystkie.

Gdzie spadnie śnieg?

Świętować mogą mieszkańcy gór. To właśnie tam z całą pewnością spadnie śnieg. Pokrywa śnieżna wzrośnie w Tatrach i Sudetach nawet o 10 cm. Na pozostałym obszarze kraju nie będzie tak kolorowo.

Jak wynika z tygodniowej prognozy pogody IMGW - na innych terenach padać będzie głównie deszcz i deszcz ze śniegiem. Na piękne, białe i śnieżne krajobrazy nie możemy liczyć.

- Od czwartku prognozujemy mniej opadów i więcej słońca. W nadchodzącym tygodniu nie prognozujemy gwałtownych zmian w pogodzie

– czytamy w komunikacie IMGW.

Temperatura na obszarze całego kraju również pozostanie stabilna. Nie możemy się spodziewać minusowych wartości na termometrach, ale ciepło również nie będzie. Przewiduje się temperaturę maksymalną na poziomie 8 stopni Celsjusza na Dolnym Śląsku oraz Opolszczyźnie.

W całym kraju panować będą trudne warunki na drogach. Wieczorami jezdnie może pokryć marznący deszcz, dlatego trzeba zachować szczególną ostrożność.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE